—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

Nauka stacjonarna dla klas I-III przy jednoczesnej kontynuacji zajęć zdalnych dla uczniów klas starszych to wariant organizacji pracy szkół, który był już wykorzystywany jesienią ubiegłego roku, dlatego są już wypracowane procedury. Gmina dba o wyposażanie w środki ochrony, które są na bieżąco uzupełniane. Jednocześnie trwają dobrowolne testy przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania potrwają do 15 stycznia 2021 r. Szczegółowe informacje o każdej szkole znajdziecie Państwo na stronach internetowych poszczególnych jednostek.

—  13 maja 2021

Odpowiedź Prezesa Spółki CPK – Mikołaja Wilda na pismo Wójta Gminy Baranów w związku z nieprawidłowościami podczas prowadzonych prac geodezyjnych i przyrodniczych.

Zgodnie z przesłanymi informacjami prosimy o niezwłoczne zgłaszanie niepokojących mieszkańców incydentów w formie pisemnej do Urzędu Gminy i do Spółki CPK

—  12 maja 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

Osoby starsze są szczególnie narażone na działania przestępców podszywających się pod członków rodziny lub policjantów. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021) może być dla przestępców okazją do podobnych oszustw i wyłudzeń.

—  10 maja 2021

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja Baranowska Ziemia”

Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska dziękuje wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym „Moja Baranowska Ziemia”.