—  19 lutego 2020

Szkolenie „Kukurydza od A do Z” i inne

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Bielice zaprasza mieszkańców prowadzących gospodarstwa rolne do udziału w szkoleniu.

Tematy poruszane na szkoleniu:

• Bioasekuracja gospodarstw jako istotny element prewencji – zasady zabezpieczania gospodarstw przed chorobami
  • Przeciwdziałania marnowaniu żywności
  • Kukurydza od A do Z

Szkolenie odbędzie się 27 lutego 2020 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Biblioteki w Kaskach przy ul. Królewskiej 44

Organizatorem jest Genowefa Wacławek MODR tel. 723-430-836

Plakat szkolenie MODR

—  16 kwietnia 2021

Konkurs Plastyczny „Moja Baranowska Ziemia”

Wójt Gminy Baranów zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Baranów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Prace konkursowe powinny przedstawiać to jak dbamy LUB możemy zadbać o środowisko naturalne w naszej gminie.

—  16 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

—  14 kwietnia 2021

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2021 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.