—  30 kwietnia 2020

Szkoła Podstawowa w Baranowie wkroczyła w XXI wiek

Od 27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Baranowie funkcjonuje dziennik elektroniczny. W pierwszej fazie dostęp mieli nauczyciele wprowadzający oceny i tematy zajęć.

W najbliższym czasie chcemy, aby dziennik elektroniczny stał się drugim źródłem informacji w systemie zdalnego nauczania. Pierwszym jest bowiem komunikator, który dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców oraz ich przyjaciół udało nam się wdrożyć już 23 marca. Od tego dnia wszyscy uczniowie codziennie uczestniczą w lekcjach on-line, podczas których mogą porozmawiać z nauczycielami, wychowawcami oraz kolegami i koleżankami z klasy.

Od 29 kwietnia do systemu Vulcan mogą się logować rodzice i na bieżąco sprawdzać postępy dzieci w nauce oraz frekwencję na zajęciach. Jest to doskonała okazja do sprawdzenia i uzupełnienia danych osobowych. W przypadku rozbieżności prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

Dziennik ułatwi też kontakt z nauczycielami i wychowawcami klas bez potrzeby wychodzenia z domu. Mamy nadzieję, że wszyscy skorzystają na uruchomieniu dziennika elektronicznego i wspólnie będziemy sobie pomagać w tym, aby przetrwać trudny czas, w którym przyszło nam funkcjonować.

Aneta Krasińska

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Jana Pawła II w Baranowie

—  16 kwietnia 2021

Konkurs Plastyczny „Moja Baranowska Ziemia”

Wójt Gminy Baranów zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Baranów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Prace konkursowe powinny przedstawiać to jak dbamy LUB możemy zadbać o środowisko naturalne w naszej gminie.

—  16 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

—  14 kwietnia 2021

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2021 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.