—  30 kwietnia 2020

Szkoła Podstawowa w Baranowie wkroczyła w XXI wiek

Od 27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Baranowie funkcjonuje dziennik elektroniczny. W pierwszej fazie dostęp mieli nauczyciele wprowadzający oceny i tematy zajęć.

W najbliższym czasie chcemy, aby dziennik elektroniczny stał się drugim źródłem informacji w systemie zdalnego nauczania. Pierwszym jest bowiem komunikator, który dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców oraz ich przyjaciół udało nam się wdrożyć już 23 marca. Od tego dnia wszyscy uczniowie codziennie uczestniczą w lekcjach on-line, podczas których mogą porozmawiać z nauczycielami, wychowawcami oraz kolegami i koleżankami z klasy.

Od 29 kwietnia do systemu Vulcan mogą się logować rodzice i na bieżąco sprawdzać postępy dzieci w nauce oraz frekwencję na zajęciach. Jest to doskonała okazja do sprawdzenia i uzupełnienia danych osobowych. W przypadku rozbieżności prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

Dziennik ułatwi też kontakt z nauczycielami i wychowawcami klas bez potrzeby wychodzenia z domu. Mamy nadzieję, że wszyscy skorzystają na uruchomieniu dziennika elektronicznego i wspólnie będziemy sobie pomagać w tym, aby przetrwać trudny czas, w którym przyszło nam funkcjonować.

Aneta Krasińska

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Jana Pawła II w Baranowie

—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

—  13 stycznia 2021

Informacja w sprawie szczepień COVID-19

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że na terenie Gminy Baranów punkt szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zlokalizowany jest w NZOZ w Golach.

—  11 stycznia 2021

Baranowski Bon Żłobkowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie prowadzi nabór wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego na rzecz rodziny pod nazwą „Baranowski Bon Żłobkowy”. Program pilotażowy został wprowadzony na okres 01.01.2021 r.
do 31.12.2021 r.