A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  22 kwietnia 2024

Światowy Dzień Ziemi

Składam serdeczne podziękowania wszystkim Mieszkańcom Gminy Baranów, za zaangażowanie w akcję wspólnego sprzątania sołectw. Dzięki Wam nasze środowisko w którym żyjemy, mieszkamy, pracujemy, nasza Mała Ojczyzna staje się czystsza, zdrowsza i bardziej przyjazna dla wszystkich. Niech Wasza determinacja w dążeniu do czystszego i zdrowszego świata będzie źródłem inspiracji i mobilizacji do działania. – Wójt Gminy […]

Składam serdeczne podziękowania wszystkim Mieszkańcom Gminy Baranów, za zaangażowanie w akcję wspólnego sprzątania sołectw. Dzięki Wam nasze środowisko w którym żyjemy, mieszkamy, pracujemy, nasza Mała Ojczyzna staje się czystsza, zdrowsza i bardziej przyjazna dla wszystkich. Niech Wasza determinacja w dążeniu do czystszego i zdrowszego świata będzie źródłem inspiracji i mobilizacji do działania. – Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska.

Podziękowania dla:

Sołectw: Stara i Nowa Pułapina, Regów-Gongolina, Karolina, Baranów, Gole, Holendry Baranowskie A i B, Bronisławów, Boża Wola, Kaski, za podjęcie rękawic i wspólne sprzątanie.

Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic za wsparcie gminy przy organizacji warsztatów ekologicznych z udziałem Nadleśnictwa Radziwiłłów i Zakrzew oraz wspólne sadzenie drzew.

Olgi Zieleniewskej-Góźdź za przeprowadzone warsztaty z nauki tworzenia arcydzieł jakim był las w słoiku oraz propozycję dla najmłodszych – ekologiczne dekorowanie skrzydeł.

Jerzego Sikorskiego za wsparcie i naukę przy tworzeniu hoteli dla owadów.

Alterman Szkółki bylin, traw ozdobnych i ziół za możliwość zakupu roślin, konstruktywne rozmowy jak poprawnie sadzić wszelakiego rodzaju rośliny i jak o nie dbać.

Wszystkich Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy za włączenie w akcję, i uczenie dzieci jak ważne jest dbanie o środowisko. Forma nie tylko edukacyjna, ale również świetna integracja na świeżym powietrzu.

Urzędu Marszałkowskiego za wsparcie i przekazanie na ten cel upominków.

Mieszkańców Gminy Baranów za udział, postawę, zaangażowanie i społeczną odpowiedzialność.

Przy okazji obchodów Dnia Ziemi urząd zorganizował w plenerze spotkanie dot. Programu Czyste Powietrze dla Mieszkańców zainteresowanych skorzystaniem z dofinansowań i wsparciem Gminy w przygotowaniu wniosków.

Uczestnicy spotkania poznali założenia Programu, rodzaje przedsięwzięć oraz warunki dofinansowania, jak również sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć. 

Przeczytaj także

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.