A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  05 kwietnia 2024

Światłowód w Gminie Baranów!!!

MAMY TO!
W dniu 04.04.2024 Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska podpisała list intencyjny z firmą NETFALA. Wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców, w naszej gminie zostanie założony światłowód. To długo wyczekiwana inwestycja.

Z dumą i radością informujemy, że Gmina Baranów została objęta projektem budowy super szybkiego Internetu z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy (FERC) na lata 2024-2027.

Inicjatorem podjęcia współpracy w realizacji projektu jest Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska, która zaprosiła do współpracy firmę NETFALA z Ożarowa Mazowieckiego.

Wójt Gminy Baranów zobowiązuje się do stworzenia dogodnych warunków do zrealizowania inwestycji przez Operatora, a firma NETFALA zapewnia, że dostarczy mieszkańcom usługi najwyższej jakości. Infrastruktura zostanie w całości sfinansowana ze środków własnych Operatora.

Założenie sieci światłowodowej w naszej gminie przyniesie liczne korzyści zarówno dla mieszkańców, jak i dla rozwoju lokalnej społeczności i gospodarki. To inwestycja w przyszłość, która pozwoli nam lepiej korzystać z możliwości, jakie oferuje nam współczesna technologia.

Władze Gminy i NETFALA liczą również na przychylność mieszkańców w realizacji projektu.

Trzymamy kciuki za jego sprawną realizację i szybkie podłączenie wszystkich mieszkańców do Internetu światłowodowego.

Przeczytaj także

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.