—  19 sierpnia 2021

Stanowiska Wójta Gminy Baranów wobec protestu Mieszkańców.

Szanowni Mieszkańcy,

Jako Wójt i mieszkaniec Gminy Baranów, Gminy mającej być miejscem inwestycji rządowej – Centralnego Portu Komunikacyjnego pragnę zawiadomić, iż solidaryzuję się z postulatami protestujących dzisiaj Mieszkańców oraz rozumiem pobudki, które popychają ich do tego protestu. Jest to forma wyrażenia swojego braku zgody, swojego niezadowolenia, oraz swojego strachu przed utratą dorobku – nierzadko kilku pokoleń.

Agata Trzop-Szczypiorska

—  22 października 2021

Odpowiedź Prezydenta RP

Szanowni Mieszkańcy publikujemy odpowiedź Prezydenta RP na pismo, które zastało podpisane przez 522 naszych mieszkańców podczas dożynek.

—  21 października 2021

Startuje wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW

18 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW za 2021 rok. Już w pierwszym dniu ARiMR planuje wypłacić blisko 500 mln zł, które trafią na konta bankowe ok. 74 tys. rolników.

—  19 października 2021

„Desperados” najlepszym zespołem VIII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Baranów w kategorii OPEN.

W dniu 15.10.2021 na boisku ORLIK w Baranowie odbył się VIII Turniej Piłki Nożnej kategorii OPEN. Na starcie zespoły z terenu naszej gminy: FC Boża Wola,Baranów, Zjednoczeni Cegłów, Młodzi i Gniewni oraz Desperados. Grano systemem każdy z każdym. Spotkania sędziowali panowie Krzysztof Gajda Łowicz i Sylwester Kowalski Żyrardów. Nad zdrowiem zawodników czuwała ratownik medyczny Oliwia Szelachowska Baranów.