A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  24 sierpnia 2023

Środki na dofinansowanie sprzętu sportowego i inwestycji sportowych w czterech baranowskich szkołach!

W dniu 8 sierpnia br. w Urzędzie Gminy w Baranowie została podpisana Umowa o Udzielenie Wsparcia Finansowego dla Gminy Baranów, ze Spółką Centralny Port Komunikacyjny, reprezentowaną przez panią Katarzyną Dobrońską. Wartość dofinansowania to 690 000 zł. Dofinansowanie zostanie podzielone w częściach równych dla każdej ze szkół. W ramach Umowy każda ze szkół będzie mogła wykorzystać […]

W dniu 8 sierpnia br. w Urzędzie Gminy w Baranowie została podpisana Umowa o Udzielenie Wsparcia Finansowego dla Gminy Baranów, ze Spółką Centralny Port Komunikacyjny, reprezentowaną przez panią Katarzyną Dobrońską.

Wartość dofinansowania to 690 000 zł.

Dofinansowanie zostanie podzielone w częściach równych dla każdej ze szkół.

W ramach Umowy każda ze szkół będzie mogła wykorzystać środki w wysokości 172 500,00 zł, z tego 22 500 zł na sprzęt sportowy, 150 000 zł m.in. na remonty i poprawę infrastruktury sportowej, organizację dodatkowych zajęć czy wydarzeń sportowych.

Wszystkie działania muszą zostać zrealizowane do 30 listopada br.

Mamy nadzieję, że pomimo rozpoczynającego się wkrótce roku szkolnego zaplanowane inwestycje nie będą destabilizować pracy naszych placówek, powiedziała podpisując umowę Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska.

Inwestycja w rozwój naszych uczniów jest inwestycją w przyszłość naszej Gminy!

W spotkaniu i w odbiorze symbolicznego czeku wzięli również udział dyrektorzy naszych szkół p. Justyna Michta, Anna Sadoś, Dorota Bełza i Piotr Piórkowski.

Umowa o Udzielenie Wsparcia Finansowego jest elementem realizacji „Programu Społeczno-Gospodarczego CPK, (…) polegającego m.in. na wsparciu inwestycyjnym dla lokalnych placówek oświatowych, w szczególności dla szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, przygotowujących kadry na potrzeby CPK, placówek kulturalnych, placówek świadczących publiczną opiekę zdrowotną (…)”.

Przeczytaj także

—  19 września 2023

Aktualizacja harmonogramu spotkań sołeckich w sprawie przeznaczenia środków z funduszy sołeckich

Wójt Gminy Baranów serdecznie zaprasza na zebrania wiejskie w sprawie przeznaczenia środków z funduszu sołeckiego na 2023 rok, zgodnie z przedstawionym harmonogramem.

—  21 września 2023

Komunikat Komendy Głównej Policji

W dniach 25.09 – 30.09 policja planuje przeprowadzić ćwiczenia. Jednocześnie Komenda Główna Policji informuje, że w tym czasie będą mogły być wykorzystywane drony, a ćwiczenia za zgodą CPK będą również prowadzone przy udziale PSP z Grodziska Mazowieckiego, któremu podlega ten teren.  Ćwiczenia będą prowadzone w godzinach 9.30-21.30 w zależności od potrzeb szkoleniowych i możliwości realizacji […]

—  21 września 2023

Podziękowanie dla Feniks Recykling Sp. z o.o.

W dniu 14.09 gościliśmy właściciela firmy Feniks Recykling Sp. z o.o. Pana Andrzeja Kopeć. Wizyta ta była nie tylko miłym spotkaniem, ale również okazją do podziękowania za długoletnie wsparcie jakie jest udzielane na terenie naszej Gminy.