—  24 sierpnia 2023

Środki na dofinansowanie sprzętu sportowego i inwestycji sportowych w czterech baranowskich szkołach!

W dniu 8 sierpnia br. w Urzędzie Gminy w Baranowie została podpisana Umowa o Udzielenie Wsparcia Finansowego dla Gminy Baranów, ze Spółką Centralny Port Komunikacyjny, reprezentowaną przez panią Katarzyną Dobrońską. Wartość dofinansowania to 690 000 zł. Dofinansowanie zostanie podzielone w częściach równych dla każdej ze szkół. W ramach Umowy każda ze szkół będzie mogła wykorzystać […]

Wartość dofinansowania to 690 000 zł.

Dofinansowanie zostanie podzielone w częściach równych dla każdej ze szkół.

W ramach Umowy każda ze szkół będzie mogła wykorzystać środki w wysokości 172 500,00 zł, z tego 22 500 zł na sprzęt sportowy, 150 000 zł m.in. na remonty i poprawę infrastruktury sportowej, organizację dodatkowych zajęć czy wydarzeń sportowych.

Wszystkie działania muszą zostać zrealizowane do 30 listopada br.

Mamy nadzieję, że pomimo rozpoczynającego się wkrótce roku szkolnego zaplanowane inwestycje nie będą destabilizować pracy naszych placówek, powiedziała podpisując umowę Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska.

Inwestycja w rozwój naszych uczniów jest inwestycją w przyszłość naszej Gminy!

W spotkaniu i w odbiorze symbolicznego czeku wzięli również udział dyrektorzy naszych szkół p. Justyna Michta, Anna Sadoś, Dorota Bełza i Piotr Piórkowski.

Umowa o Udzielenie Wsparcia Finansowego jest elementem realizacji „Programu Społeczno-Gospodarczego CPK, (…) polegającego m.in. na wsparciu inwestycyjnym dla lokalnych placówek oświatowych, w szczególności dla szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, przygotowujących kadry na potrzeby CPK, placówek kulturalnych, placówek świadczących publiczną opiekę zdrowotną (…)”.