—  24 sierpnia 2023

Środki na dofinansowanie sprzętu sportowego i inwestycji sportowych w czterech baranowskich szkołach!

W dniu 8 sierpnia br. w Urzędzie Gminy w Baranowie została podpisana Umowa o Udzielenie Wsparcia Finansowego dla Gminy Baranów, ze Spółką Centralny Port Komunikacyjny, reprezentowaną przez panią Katarzyną Dobrońską. Wartość dofinansowania to 690 000 zł. Dofinansowanie zostanie podzielone w częściach równych dla każdej ze szkół. W ramach Umowy każda ze szkół będzie mogła wykorzystać […]

Wartość dofinansowania to 690 000 zł.

Dofinansowanie zostanie podzielone w częściach równych dla każdej ze szkół.

W ramach Umowy każda ze szkół będzie mogła wykorzystać środki w wysokości 172 500,00 zł, z tego 22 500 zł na sprzęt sportowy, 150 000 zł m.in. na remonty i poprawę infrastruktury sportowej, organizację dodatkowych zajęć czy wydarzeń sportowych.

Wszystkie działania muszą zostać zrealizowane do 30 listopada br.

Mamy nadzieję, że pomimo rozpoczynającego się wkrótce roku szkolnego zaplanowane inwestycje nie będą destabilizować pracy naszych placówek, powiedziała podpisując umowę Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska.

Inwestycja w rozwój naszych uczniów jest inwestycją w przyszłość naszej Gminy!

W spotkaniu i w odbiorze symbolicznego czeku wzięli również udział dyrektorzy naszych szkół p. Justyna Michta, Anna Sadoś, Dorota Bełza i Piotr Piórkowski.

Umowa o Udzielenie Wsparcia Finansowego jest elementem realizacji „Programu Społeczno-Gospodarczego CPK, (…) polegającego m.in. na wsparciu inwestycyjnym dla lokalnych placówek oświatowych, w szczególności dla szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, przygotowujących kadry na potrzeby CPK, placówek kulturalnych, placówek świadczących publiczną opiekę zdrowotną (…)”.

—  16 kwietnia 2024

„Moje serce to jest muzyk…”

Szkoła Muzyczna w Kaskach. PSM I i II st. w Żyrardowie – Filia w Kaskach zaprasza na rekrutację!
Nie zwlekaj! To jest Twój czas, aby rozpocząć swoją muzyczną przygodę. Dołącz do szkoły muzycznej i odkryj swoje prawdziwe talenty muzyczne.
Zapisy do 30.04.2024 r.

—  16 kwietnia 2024

Konkurs Działaj Lokalnie

Stowarzyszenie Europa i My po raz 19 zaprasza do udziału w konkursie Działaj Lokalnie. Pula środków na dotacje wynosi 55 000zł. Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna może aplikować o grant w wysokości do 6000 zł. Wnioski można składać do 13 maja 2024.