A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  03 sierpnia 2023

Sposoby szacowania strat przez rolnika spowodowanych suszą w 2023 r.

UWAGA ROLNICY! Pismem z dnia 18 lipca 2023 r. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie poinformował, że podstawą oszacowania szkód spowodowanych przez suszę w gospodarstwie rolnym jest złożenie przez poszkodowanego producenta rolnego wniosku za pośrednictwem aplikacji „zgłoś suszę rolniczą”. Złożenie w/w. wniosku jest konieczne do uzyskania w późniejszym czasie protokołu lub kalkulacji strat wygenerowanych automatycznie przez aplikację. Link do aplikacji oraz strony monitoringu […]

UWAGA ROLNICY!

Pismem z dnia 18 lipca 2023 r. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie poinformował, że podstawą oszacowania szkód spowodowanych przez suszę w gospodarstwie rolnym jest złożenie przez poszkodowanego producenta rolnego wniosku za pośrednictwem aplikacji „zgłoś suszę rolniczą”. Złożenie w/w. wniosku jest konieczne do uzyskania w późniejszym czasie protokołu lub kalkulacji strat wygenerowanych automatycznie przez aplikację.

Link do aplikacji oraz strony monitoringu suszy rolniczej:

Aplikacja

Zagrożenie suszą na poziomie gminy

Producent rolny w aplikacji możne oszacować szkody również po zbiorach. 

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 13 lipca 2023r. (Dz. U. z 2023r. poz. 1350) rolnik może również zwrócić się o dodatkowe szacowanie szkód przez komisję gminną. Komisja może dokonać szacowania szkód wyłącznie w uprawach do czasu ich zbioru (nie szacujemy ściernisk, zboża w magazynach, itp.)

Z prac komisji sporządzony będzie raport oszacowania szkód (przekazywany do Wojewody), a nie protokoły przekazywane producentom rolnym.

Zaznaczyć należy, że wniosek złożony o oszacowanie szkód tylko przez komisję gminną, nie pozwoli na otrzymanie wsparcia (jeśli takie będzie przewidziane)– musi być zgłoszenie w aplikacji „zgłoś szkodę rolniczą”.

W razie pytań proszę o kontakt:

Urząd Gminy w Baranowie

Ul. Armii Krajowej 87
96-314 Baranów
woj. mazowieckie

+48 46 858 13 59

wew. 270

Gardocka Elżbieta

PLIKI DO POBRANIA:

Wniosek o oszacowanie szkód w wyniku wystąpienia suszy rolniczej_

Przeczytaj także

—  01 marca 2024

Wójt Gminy Baranów zaprasza Mieszkańców do skorzystania z akcji darmowego szczepienia psów i kotów przeciwko wściekliźnie oraz znakowania zwierząt!

Zachęcamy do skorzystania z darmowego szczepienia i znakowania zwierzęcia!
Zabieg czipowania trwa kilka sekund i jest bezbolesny dla zwierzaka.

—  01 marca 2024

Gabaryty – Odbiór odpadów

Wiosnę czuć za oknem, to dobry czas na przygotowanie wiosennych porządków.

—  29 lutego 2024

Czyszczenie budek lęgowych dla ptaków!

W zeszłym roku podczas gminnych obchodów Dnia Ziemi w kwietniu powstało 11 budek dla ptaków, które Mieszkańcy mogli zbudować pod czujnym okiem specjalisty i miłośnika ptaków Pana Jerzego Sikorskiego.