A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  05 czerwca 2024

„Słonecznym” nad morze

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejna edycja dobrze znanego wakacyjnego połączenia Mazowsza z Pomorzem – pociągu „Słoneczny”.
Od momentu uruchomienia w 2005 r. cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku wyruszy na szlak już 22 czerwca w relacji Warszawa – Ustka – Warszawa.

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejna edycja dobrze znanego wakacyjnego połączenia Mazowsza z Pomorzem – pociągu „Słoneczny”.

Od momentu uruchomienia w 2005 r. cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku wyruszy na szlak już 22 czerwca w relacji Warszawa – Ustka – Warszawa.

Od poniedziałku do niedzieli

„Słoneczny” ponownie będzie kursował przez 7 dni w tygodniu na trasie Warszawa – Gdynia Główna – Ustka – Warszawa. Pierwszych pasażerów zabierze w podróż już 22 czerwca, a w ostatni kurs wyruszy 1 września. Start „Słonecznego” ze stacji Warszawa Zachodnia zaplanowany jest o godz. 6.40. Do Gdyni Głównej dotrze o godz. 10.21, z kolei do Ustki na godz. 12.22. W podróż powrotną wyruszy o godz. 14.03 i zakończy bieg na stacji Warszawa Zachodnia o 19.42.

Dodatkowo – „Słoneczny – BIS”

Natomiast „Słoneczny – BIS”, kursujący między Warszawą a Trójmiastem, zostanie uruchomiony w innej formule niż w roku poprzednim. Wyjedzie na tory w dwóch terminach: 6-7 lipca w związku z festiwalem Open’er, a także w długi weekend sierpniowy, czyli 15 i 18 sierpnia.

Ile kosztują bilety?

Ceny biletów pozostają takie same jak w roku ubiegłym. Za bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki zapłacimy 75 zł (bilet studencki: 36,75 zł), a do Trójmiasta 60 zł (bilet studencki: niecałe 30 zł).

Ponadto w tym roku również będzie obowiązywała oferta specjalna na przejazd na trasie Słupsk – Ustka. Minimalna cena biletu wg oferty dla relacji Ustka – Słupsk według taryfy normalnej wyniesie 7 zł, a maksymalna dla relacji Gdynia – Ustka – 27 zł.

Jak zwykle „Słoneczny” będzie kursował zestawiony z klimatyzowanych wagonów piętrowychSprzedaż biletów rozpocznie się 16 czerwca.

Pies i rower gratis

Przypominamy także, że w pociągu „Słoneczny” można nieodpłatnie przewieźć psa lub rower. Przy okazji podróży wakacyjnymi połączeniami Kolei Mazowieckich, spółka zachęca również do odwiedzenia i skorzystania ze zniżek u partnera akcji „Koleją do Kultury” – Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Więcej informacji o pociągu „Słoneczny”  

Autor: Koleje Mazowieckie – KM

Zdjęcie: Autor: fot. arch. Koleje Mazowieckie – KM

Przeczytaj także

—  13 czerwca 2024

System QMP – Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego

Zachęcamy do zapoznanie się z materiałem który przybliży Państwu System QMP oraz wskaże korzyści.

—  12 czerwca 2024

Debata nad raportem o stanie Gminy

Zgodnie z art. 28aa ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, Wójt Gminy co roku do dnia 31 maja przedstawia Radzie Gminy raport o stanie gminy.Na Sesji Rady Gminy nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę, w trakcie której mieszkańcy mogą zabierać głos. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos […]

—  12 czerwca 2024

XII Rodzinny Zlot Rowerowy

Program i Regulamin XII Zlotu Rowerowego OSINY 2024 Organizator: Wójt Gminy Baranów ,Urząd Gminy Baranów Patronat : Starosta Powiatu Grodziskiego Cele : Promocja Aktywnego spędzania czasu dzieci i dorosłych z terenu Gminy Baranów i Powiatu Grodziskiego. Termin i miejsce: 23.06.2024 zlot drogami gminnymi i powiatowymi ,leżącymi na terenie Gminy Baranów. Program szczegółowy zlotu rowerowego Osiny […]