—  20 kwietnia 2021

SADŹMY DRZEWA W NASZEJ GMINIE!

Szanowni Państwo!
Światowy Dzień Ziemi to okazja, aby zastanowić się jaki prezent możemy zrobić dla naszej Planety!
Gorąco popieram inicjatywę Naszych Radnych, którzy już w maju 2020 podjęli Uchwałę w sprawie upamiętnienia 30 rocznicy Powstania Samorządu Gminnego.

W tym roku z tej okazji wspólnie chcemy posadzić 30 dębów w czterech różnych miejscach w naszej Gminie wybranych przez Radę.

Teraz kolej na Państwa! Chcemy przekazać 21 wspaniałych i szlachetnych lip, po jednej do każdego z sołectw tak, abyście Wy razem ze swoim sołtysem zdecydowali gdzie posadzić te miododajne drzewa i oczywiście wspólnie się nimi opiekować!

Do akcji DRZEWO zapraszamy 24 kwietnia!

Mam nadzieję, że ta inicjatywa zachęci Państwa do tego, aby każdy z nas dbając o swoje otoczenie, wskazywał w przyszłości miejsca na terenie naszej Gminy, w których warto zasadzić drzewa, byśmy mieszkali w coraz bardziej atrakcyjnym, zielonym miejscu.

Zaczynamy od zasadzenia pierwszych kilkudziesięciu drzew, a zbierane od Państwa propozycje będą realizowane w kolejnych jesiennych i wiosennych sadzeniach.

—  13 maja 2021

Odpowiedź Prezesa Spółki CPK – Mikołaja Wilda na pismo Wójta Gminy Baranów w związku z nieprawidłowościami podczas prowadzonych prac geodezyjnych i przyrodniczych.

Zgodnie z przesłanymi informacjami prosimy o niezwłoczne zgłaszanie niepokojących mieszkańców incydentów w formie pisemnej do Urzędu Gminy i do Spółki CPK

—  12 maja 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

Osoby starsze są szczególnie narażone na działania przestępców podszywających się pod członków rodziny lub policjantów. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021) może być dla przestępców okazją do podobnych oszustw i wyłudzeń.

—  10 maja 2021

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja Baranowska Ziemia”

Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska dziękuje wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym „Moja Baranowska Ziemia”.