—  20 kwietnia 2021

SADŹMY DRZEWA W NASZEJ GMINIE!

Szanowni Państwo!
Światowy Dzień Ziemi to okazja, aby zastanowić się jaki prezent możemy zrobić dla naszej Planety!
Gorąco popieram inicjatywę Naszych Radnych, którzy już w maju 2020 podjęli Uchwałę w sprawie upamiętnienia 30 rocznicy Powstania Samorządu Gminnego.

W tym roku z tej okazji wspólnie chcemy posadzić 30 dębów w czterech różnych miejscach w naszej Gminie wybranych przez Radę.

Teraz kolej na Państwa! Chcemy przekazać 21 wspaniałych i szlachetnych lip, po jednej do każdego z sołectw tak, abyście Wy razem ze swoim sołtysem zdecydowali gdzie posadzić te miododajne drzewa i oczywiście wspólnie się nimi opiekować!

Do akcji DRZEWO zapraszamy 24 kwietnia!

Mam nadzieję, że ta inicjatywa zachęci Państwa do tego, aby każdy z nas dbając o swoje otoczenie, wskazywał w przyszłości miejsca na terenie naszej Gminy, w których warto zasadzić drzewa, byśmy mieszkali w coraz bardziej atrakcyjnym, zielonym miejscu.

Zaczynamy od zasadzenia pierwszych kilkudziesięciu drzew, a zbierane od Państwa propozycje będą realizowane w kolejnych jesiennych i wiosennych sadzeniach.

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.