—  14 stycznia 2022

Rozstrzygnięcie konkursu „Żyję zdrowo i bez uzależnień”

W okresie 04.10.2021. – 05.11.2021 r. na terenie gminy Baranów odbył się konkurs profilaktyczny dla uczniów klas i-VIII ze szkół podstawowych z terenu Gminy Baranów, organizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Baranowie.

Celem Konkursu było:
 – podniesienie świadomości dzieci i młodzieży dotyczącej zagrożeń, jakie niosą za sobą
    uzależnienia i zachowania ryzykowne,
– Promocja zdrowego stylu życia, przez upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych,
– Zaangażowanie dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych
Do konkursu przystąpiły szkoły:
 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Baranowie wpłynęło 27 prac,
 Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Bożej Woli wpłynęło 14 prac
 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Golach wpłynęły 4 prace
 Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kaskach wpłynęły 24 prace.
Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych:
– I kategoria- uczniowie klas I- II – prace wykonane techniką dowolną
– II kategoria- uczniowie klas IV-VI rymowanka lub krótki wierszyk z możliwością wzbogacenia
   w elementy graficzne
– III kategoria – uczniowie klas VII-VIII hasło profilaktyczne z elementami graficznymi.
Komisja wyłoniła zwycięzców konkursu, którzy wykonali najciekawsze prace. Wyniki konkursu przekazane zostały do szkół wraz z prezentacją nagrodzonych prac.

—  25 maja 2022

Ostatni miesiąc na złożenie deklaracji źródeł ciepła! Uniknij wysokiej kary!

Do końca czerwca można składać deklarację Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw.
Ewidencję prowadzi oraz jest jej administratorem minister właściwy do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.
Obowiązek złożenia deklaracji ciąży na właścicielach lub zarządcach wszystkich budynków – mieszkalnych i niemieszkalnych, w tym jednorodzinnych, wielorodzinnych czy handlowo-usługowych.

—  20 maja 2022

Relacja z Dnia Ziemi w Naszej Gminie.

23 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. We wspólnym sprzątaniu uczestniczyło wielu mieszkańców. W ramach podziękowania przygotowaliśmy specjalny klip z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

—  17 maja 2022

Baranów CUP 2022

W sobotę 14 maja 2022 roku na boisku Orlik w Baranowie, odbył się IX Turniej Piłki Nożnej BARANÓW CUP o Puchar Wójta Gminy Baranów. Turniej organizowany jest na terenie Naszej Gminy i adresowany jest do Stowarzyszeń oraz Klubów Sportowych.