A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  12 lipca 2022

Roczny program współpracy województwa mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi

Uprzejmie informujemy o rozpoczęciu prac nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy województwa mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 rok.

Udział zainteresowanych podmiotów pozarządowych w tworzeniu programu współpracy daje nadzieję na dostosowanie jego treści do potrzeb i planów sektora pozarządowego na kolejny rok.

Zaproponuj zmiany, zgłoś pomysł na nowe zadania!

Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, zaprasza do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 rok.

Propozycje do projektu można składać od 6 do 20 lipca br.

Roczny Program Współpracy to dokument programowy, określający zasady polityki realizowanej przez organ administracji publicznej wobec sektora pozarządowego. To w nim znajdują się informacje o celach i formach współpracy, jak również o planowanych środkach finansowych na zlecanie zadań do realizacje przez organizacje pozarządowe. Program wskazuje również jakie zadanie publiczne w danym roku samorząd określa jako priorytetowe.

Bądź aktywny, Twoje zdanie się liczy!

  • Głośnik, Edukacyjny Film Animowany, WyizolowanychPunktem wyjścia do składania propozycji do projektu przyszłorocznego programu współpracy jest program obowiązujący w roku 2022. Jest on dostępny na stronie internetowej http://dialog.mazovia.pl/wspolpraca/program-wspolpracy.
  • Masz szansę na zgłoszenie propozycji nowych zadań publicznych. Dobrze uzasadnij potrzebę ich realizacji, tylko pamiętaj, że zaproponowane zadania muszą się mieścić w katalogu zadań samorządu województwa.
  • Możesz zgłosić uwagi do istniejących zapisów, jak też zaproponować zupełnie nowe.

Wypełnij i przekaż nam wypełniony formularz konsultacyjny do 20 lipca br. na jeden z wymienionych sposobów:

  • na stronie internetowej:

http://dialog.mazovia.pl/wspolpraca/program-wspolpracy

Biuro Dialogu i Inicjatyw Społecznych
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa
z dopiskiem „Program współpracy 2023”

Dodatkowe informacje

W przypadku pytań bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu z pracownikami Biuro Dialogu 
i Inicjatyw Społecznych, e-mail: dialog@mazovia.pl.

Przeczytaj także

—  11 października 2024

Konkurs Romanki 2024 „Społecznicy Złotego Serca”

Szanowni Mieszkańcy,
Czy znacie osoby, które wyróżniają się swoim zaangażowaniem i bezinteresowną pomocą na rzecz innych? Ludzi, którzy na co dzień wspierają naszą lokalną społeczność, działają z pasją i sercem? Teraz macie szansę uhonorować ich wysiłki!

Zapraszamy do zgłaszania kandydatek i kandydatów do konkursu „Społecznicy Złotego Serca”! To wyjątkowa okazja, aby docenić ich zaangażowanie i wielkie serce.

—  29 października 2024

1 Listopada – Dzień Pamięci, Wdzięczności i Refleksji

1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych, to czas głębokiej refleksji, zadumy i wspomnień o tych, których nie ma już wśród nas. W ten wyjątkowy dzień nasze myśli kierujemy nie tylko ku bliskim, którzy odeszli, ale także ku wszystkim bohaterom, którzy oddali życie za wolność i pokój naszej Ojczyzny. Cmentarze rozświetlają się blaskiem tysięcy zniczy, a ich […]

—  28 października 2024

Aktywni mieszkańcy, silne organizacje – szansą lepszej przyszłości na Ziemi Chełmońskiego

Serdecznie zapraszamy 30 października br. od godz. 14:00, do świetlicy w Kraśniczej Woli, na warsztat, podczas którego poznacie zagadnienia związane z pisaniem wniosków o dofinasowanie. Warsztat zorganizowany w ramach projektu „Aktywni mieszkańcy, silne organizacje – szansą lepszej przyszłości na Ziemi Chełmońskiego”.

—  28 października 2024

Ostrzeżenie przed osobami podszywającymi się pod pracowników WFOŚiGW w Warszawie

Szanowni Państwo! Na prośbę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w załączeniu przesyłamy Państwu ostrzeżenie/informację jak należy postępować w sytuacji podejrzenia osób o podszywanie się pod pracowników Funduszu. W przypadku wystąpienia oszustwa/korupcji należy zgłosić sprawę odpowiednim służbom oraz WFOŚiGW w Warszawie pod numer telefonu 22 50 44 128.