A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  08 maja 2024

Rada Gminy Baranów kadencja 2024-2029

Dnia 7 maja 2024 r. w OSP w Baranowie odbyła się I Sesja Rady Gminy Baranów kadencji 2024-2029, po niedawnych wyborach samorządowych, gdzie nowo wybrani Radni oraz Wójt Gminy Baranów złożyli ślubowanie. I Sesję Rady Gminy Baranów kadencji 2024-2029 otworzył radny senior, Zygmunt Kazimierski, dziękując wszystkim za przybycie oraz odczytaniu postanowienia Komisarza Wyborczego w Warszawie […]

Dnia 7 maja 2024 r. w OSP w Baranowie odbyła się I Sesja Rady Gminy Baranów kadencji 2024-2029, po niedawnych wyborach samorządowych, gdzie nowo wybrani Radni oraz Wójt Gminy Baranów złożyli ślubowanie.

I Sesję Rady Gminy Baranów kadencji 2024-2029 otworzył radny senior, Zygmunt Kazimierski, dziękując wszystkim za przybycie oraz odczytaniu postanowienia Komisarza Wyborczego w Warszawie II przywitał zaproszonych gości:

Przewodniczącą Gminnej Komisji Wyborczej Panią Paulinę Kierzkowską

Wójta Gminy Baranów Agatę Trzop-Szczypiorską

Sekretarza Gminy Jarosława Przepiórkowskiego

Skarbnika Gminy Kazimierza Szymańskiego

Radnych kadencji 2018-2023

Dyrektorów Szkół

Dyrektorów Jednostek Organizacyjnych Gminy

Prezesów OSP

Sołtysów

Pracowników Urzędu Gminy w Baranowie

Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Baranowie Pani Paulina Kierzkowska przedstawiła wyniki wyborów, potwierdzając w ten sposób mandaty nowym członkom rady i wręczając zaświadczenia oraz składając serdeczne gratulacje.

Każdy z radnych, stojąc przed zgromadzonymi i wyczytaniu z listy przez najmłodszego radnego Marka Jaskólskiego, złożył uroczyste ślubowanie, zapewniając troskę o dobro gminy. „„Wierny  Konstytucji  i  prawu  Rzeczypospolitej  Polskiej, ślubuję  uroczyście obowiązki  radnego  sprawować  godnie,  rzetelnie  i  uczciwie,   mając  na  względzie  dobro  mojej  gminy  i  jej  mieszkańców”. 

Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska złożyła, w obecności wszystkich obecnych na sesji, uroczyste ślubowanie: „Obejmując urząd Wójta Gminy Baranów, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Baranów.” Zaświadczenie o uzyskaniu mandatu wręczyła Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Baranowie Pani Paulina Kierzkowska, gratulując uzyskanego wyniku w wyborach i przekazując najlepsze życzenia na przyszłość.

Dziękuję za okazane zaufanie poprzez udział w niedawnych wyborach samorządowych. To dla mnie zaszczyt i wielka odpowiedzialność móc reprezentować naszą społeczność oraz pracować dla jej dobra.

Wasze głosy są dla mnie wyrazem uznania, ale także zobowiązaniem do sumiennej pracy na rzecz rozwoju naszej Małej Ojczyzny. Zrobię wszystko, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich mieszkańców.

Chciałabym również serdecznie pogratulować wszystkim nowo wybranym członkom Rady Gminy. Wasze zaangażowanie i gotowość do służby publicznej jest pełne podziwu. Wierzę, że wspólnie zdołamy podejmować mądre decyzje i realizować projekty, które przyniosą korzyści dla naszej gminy i jej mieszkańców.

Wójt Gminy Baranów

Agata Trzop-Szczypiorska

Poznajcie nową Radę Gminy Baranów kadencji 2024-2029

Gonera Piotr

Jaskólski Marek

Kazimierski Zygmunt

Kazusek Jagoda

Konarski Witold – Przewodniczący Rady Gminy

Kryńska Wioletta

Pipirs Barbara

Radziejewski Arkadiusz

Skowronek Marcin – Wiceprzewodniczący Rady Gminy

Telus Miłosz

Tybor Michał

Wacławska-Ciołek Mariola

Wiązowski Jarosław

Wiśniewska Agnieszka

Zalewski Paweł

Komisja Oświaty, Kultury i Sportu:

Marek Jaskólski

Barbara Pipirs

Wioletta Kryńska

Jagoda Kazusek

Miłosz Telus

Komisja Budżetu:

Arkadiusz Radziejewski

Piotr Gonera

Mariola Wacławska-Ciołek

Jarosław Wiązowski

Paweł Zalewski

Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Mienia Komunalnego:

Michał Tybor

Marcin Skowronek

Agnieszka Wiśniewska

Witold Konarski

Zygmunt Kazimierski

Przeczytaj także

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.