A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  27 listopada 2023

PSIAKOWO z wizytą w naszych szkołach

W dniach 20 października i 27 listopada br. w naszych szkołach w miejscowościach Kaski, Baranów i Gole odbyły się niezwykłe spotkania, które wniosły trochę ciepła i edukacji do serc najmłodszych mieszkańców. Gościliśmy przedstawicieli schroniska PSIAKOWO, które współpracuje z Gminą Baranów w zakresie opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Dla naszych dzieci to nie tylko lekcja odpowiedzialności, ale […]

W dniach 20 października i 27 listopada br. w naszych szkołach w miejscowościach Kaski, Baranów i Gole odbyły się niezwykłe spotkania, które wniosły trochę ciepła i edukacji do serc najmłodszych mieszkańców. Gościliśmy przedstawicieli schroniska PSIAKOWO, które współpracuje z Gminą Baranów w zakresie opieki nad zwierzętami bezdomnymi.

Dla naszych dzieci to nie tylko lekcja odpowiedzialności, ale również prawdziwe doświadczenie, które mamy nadzieję, na długo pozostanie w ich pamięci. Przedstawiciele schroniska podzielili się swoją wiedzą na temat działań, które możemy podejmować, aby skutecznie zapobiegać bezdomności zwierząt. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, dlaczego trwałe znakowanie naszych czworonożnych przyjaciół jest tak istotne, a także jak postępować, gdy nasz ukochany zwierzak się zagubi.

Nieocenione było również to, że przedstawiciele schroniska przybyli do szkół razem ze swoimi podopiecznymi. Spotkanie z psiakami sprawiło dzieciakom (i nie tylko!) wiele radości. Dodatkowo, w ramach troski o zwierzęta, w szkołach zorganizowano zbiórki na rzecz schroniska i jego mieszkańców. To piękne gesty solidarności i empatii naszych uczniów, którzy chętnie angażują się w pomoc potrzebującym.

Kontakt ze zwierzętami i uczestnictwo w działaniach charytatywnych może pomóc dzieciom rozwijać empatię i zrozumienie potrzeb innych istot. To umiejętności, które są ważne nie tylko w odniesieniu do zwierząt, ale także w relacjach międzyludzkich.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania strony schroniska oraz profilu na Facebooku – cały czas aktualizowane są tam informacje o zwierzętach dostępnych do adopcji, Pokażmy, że nasza społeczność troszczy się o te bezbronne istoty i jest gotowa wspierać schronisko w jego szlachetnej misji.

Strona schroniska: https://animalsos.pl/

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/psiakowo

Przeczytaj także

—  19 czerwca 2024

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie III Sesji Rady Gminy Baranów. 26 czerwca 2024 r. godz. 16:00 OSP Baranów

—  19 czerwca 2024

Odkrywamy nasze dziedzictwo – V edycja konkursu fotograficznego

Celem tegorocznej edycji konkursu jest rozbudzenie wnikliwego oka fotografów i fotografek w poszukiwaniu elementów przestrzeni budujących tożsamość miast, miasteczek i wsi naszego regionu. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na kompozycję: placów, ulic, parków, alei, dróg, a także wartości naszego lokalnego krajobrazu.

—  19 czerwca 2024

„Odkrywamy talenty” na Mazowszu. Kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami

Rusza kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnością „Odkrywamy Talenty”. Z okazji jubileuszu 25-lecia Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmi: „Mazowsze w moim sercu, talent w moich rękach”. Jest to doskonała okazja, by pokazać nasz region w sztuce.