—  14 maja 2020

Przyznawanie, przeliczenie lub podejmowanie wypłaty świadczeń za cały okres, w którym obowiązywał stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii

KRUS informuje, że osoby, które nie później niż w okresie 30 dni od obowiązywania stanu zagrożenia epidemiologicznego albo stanu epidemii związanych z COVID – 19 złożą wniosek o przyznanie, ponowne ustalenie wysokości lub podjęcie wypłaty: emerytury rolniczej, renty rolniczej z tytułu niezdolności do pracy, renty rodzinnej, dodatków i świadczeń wypłacanych z emeryturami i rentami, mogą uzyskać prawo do tego świadczenia, nie wcześniej jednak niż od dnia 01 marca 2020 r.

W tym celu należy razem z wniosek złożyć oświadczenie i zwrócić się w nim o przyznanie, przeliczenie bądź podjęcie wypłaty świadczenia od daty spełnienia warunków nie wcześniej jednak niż od dnia 01 marca 2020 r. Regulacja powyższa nie dotyczy: świadczeń przyznawanych przez Prezesa Kasy w drodze wyjątku na podstawie art. 55 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r o ubezpieczeniach społecznych rolników, oraz świadczeń przyznawanych na podstawie ustawy z dnia 31 stycznia 2019 r. o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym.

—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

—  13 stycznia 2021

Informacja w sprawie szczepień COVID-19

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że na terenie Gminy Baranów punkt szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zlokalizowany jest w NZOZ w Golach.

—  11 stycznia 2021

Baranowski Bon Żłobkowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie prowadzi nabór wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego na rzecz rodziny pod nazwą „Baranowski Bon Żłobkowy”. Program pilotażowy został wprowadzony na okres 01.01.2021 r.
do 31.12.2021 r.