—  09 czerwca 2020

Przesłuchania wstępne do szkoły muzycznej

Muzyka w życiu człowieka odgrywa bardzo ważną rolę. Towarzyszy mu od samego początku zarówno w zabawie, w pracy, jak i podczas obrzędów religijnych. Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu, która jak żadna inna dziedzina sztuki porusza i wpływa na podświadomość.

Dawniej była formą komunikacji i ułatwieniem w pracy zespołowej, a dziś umila nam wolne chwile i dalej jest środkiem wyrażenia naszej ekspresji. O tym jak wielkie ma znaczenie świadczy choćby ilość stworzonych przez człowieka gatunków muzycznych i utworów.

Jeśli czujesz, że w Twojej duszy gra muzyka, którą chcesz tworzyć według swoich zasad, bądź po prostu chcesz się nauczyć grać, to zapraszamy Cię na przesłuchanie do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Żyrardowie, której filia znajduje się w Kaskach. Przesłuchania odbędą się 15 czerwca 2020 r. w godzinach od  16:00 do 19:00 w siedzibie filii szkoły ul. Królewska 25, Kaski.

Jeżeli masz  pytania bądź  wątpliwości to zadzwoń pod numer kontaktowy 600-871-130 po więcej informacji.

Serdecznie zapraszamy.

Poniżej prezentujemy umiejętności naszych wychowanków, aby pokazać jak fantastyczne są zajęcia w naszej szkole.

Wszystkie materiały filmowe zostały nam udostępnione przez filię szkoły muzycznej w Kaskach

—  16 kwietnia 2021

Konkurs Plastyczny „Moja Baranowska Ziemia”

Wójt Gminy Baranów zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Baranów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Prace konkursowe powinny przedstawiać to jak dbamy LUB możemy zadbać o środowisko naturalne w naszej gminie.

—  16 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

—  14 kwietnia 2021

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2021 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.