—  09 czerwca 2020

Przesłuchania wstępne do szkoły muzycznej

Muzyka w życiu człowieka odgrywa bardzo ważną rolę. Towarzyszy mu od samego początku zarówno w zabawie, w pracy, jak i podczas obrzędów religijnych. Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu, która jak żadna inna dziedzina sztuki porusza i wpływa na podświadomość.

Dawniej była formą komunikacji i ułatwieniem w pracy zespołowej, a dziś umila nam wolne chwile i dalej jest środkiem wyrażenia naszej ekspresji. O tym jak wielkie ma znaczenie świadczy choćby ilość stworzonych przez człowieka gatunków muzycznych i utworów.

Jeśli czujesz, że w Twojej duszy gra muzyka, którą chcesz tworzyć według swoich zasad, bądź po prostu chcesz się nauczyć grać, to zapraszamy Cię na przesłuchanie do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Żyrardowie, której filia znajduje się w Kaskach. Przesłuchania odbędą się 15 czerwca 2020 r. w godzinach od  16:00 do 19:00 w siedzibie filii szkoły ul. Królewska 25, Kaski.

Jeżeli masz  pytania bądź  wątpliwości to zadzwoń pod numer kontaktowy 600-871-130 po więcej informacji.

Serdecznie zapraszamy.

Poniżej prezentujemy umiejętności naszych wychowanków, aby pokazać jak fantastyczne są zajęcia w naszej szkole.

Wszystkie materiały filmowe zostały nam udostępnione przez filię szkoły muzycznej w Kaskach

—  11 października 2024

Konkurs Romanki 2024 „Społecznicy Złotego Serca”

Szanowni Mieszkańcy,
Czy znacie osoby, które wyróżniają się swoim zaangażowaniem i bezinteresowną pomocą na rzecz innych? Ludzi, którzy na co dzień wspierają naszą lokalną społeczność, działają z pasją i sercem? Teraz macie szansę uhonorować ich wysiłki!

Zapraszamy do zgłaszania kandydatek i kandydatów do konkursu „Społecznicy Złotego Serca”! To wyjątkowa okazja, aby docenić ich zaangażowanie i wielkie serce.

—  23 października 2024

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie VI Sesji Rady Gminy Baranów. 30 października 2024 r. godz. 16:00 OSP Baranów

—  23 października 2024

Uwaga! Roboty drogowe przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golach

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że w dniach od 24-25 października na odcinku drogi przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golach w kierunku parku (mapa poniżej)  będą prowadzone prace związane z wylewaniem asfaltu. W związku z tym, droga zostanie zamknięta dla ruchu. Prosimy o zachowanie ostrożności i korzystanie w tym czasie z objazdów. Zdjęcie tytułowe: pixabay.com

—  18 października 2024

Akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w dniach 18-31 października 2024 r.

Informujemy, że od 18 do 31 października na terenie województwa mazowieckiego zostanie przeprowadzona jesienna akcji doustnych szczepień lisów przeciwko wściekliźnie.  Szczegóły dotyczące szczepienia dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/psse-pruszkow/akcja-szczepienia-lisow-wolno-zyjacych-przeciwko-wsciekliznie-w-dniach-18-31-pazdziernika-2024-r Każdy przypadek zetknięcia się człowieka ze szczepionką należy zgłaszać służbie medycznej. Przypadki kontaktu zwierząt domowych i gospodarskich ze szczepionką należy zgłosić do lekarza weterynarii.  W trakcie szczepień oraz przez 14 dni […]