A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  13 marca 2024

Protest Rolników

Dwa dni blokady na węźle Wiskitki

Na węźle DK 50 i autostrady A2 możliwy jest przejazd ciągników i blokada drogi. W związku z protestami i objazdami przez tereny naszej gminy, głównie w miejscowości Cegłów-Karolina, Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska zgłosiła swoje zaniepokojenie w związku z przejazdem samochodów ciężarowych powyżej 8T do Głównego Komendanta Policji, gdyż drogi te nie są przystosowane do takiej ciężkości, i obawiamy się o uszkodzenie nawierzchni, ale również chodzi o bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Policja została poinformowana, zapewniła o zajęciu się sprawą.

Jeśli zauważą Państwo wzmożenie ruchu, a tym bardziej samochodów niespełniających warunku przejazdu ze względu na ciężkość, niezwłocznie prosimy dzwonić na numer alarmowy 112, lub bezpośrednio na Komisariat Policji w Jaktorowie.

Bardzo prosimy Państwa o zachowanie ostrożności.

Przeczytaj także

—  16 kwietnia 2024

„Moje serce to jest muzyk…”

Szkoła Muzyczna w Kaskach. PSM I i II st. w Żyrardowie – Filia w Kaskach zaprasza na rekrutację!
Nie zwlekaj! To jest Twój czas, aby rozpocząć swoją muzyczną przygodę. Dołącz do szkoły muzycznej i odkryj swoje prawdziwe talenty muzyczne.
Zapisy do 30.04.2024 r.

—  16 kwietnia 2024

Konkurs Działaj Lokalnie

Stowarzyszenie Europa i My po raz 19 zaprasza do udziału w konkursie Działaj Lokalnie. Pula środków na dotacje wynosi 55 000zł. Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna może aplikować o grant w wysokości do 6000 zł. Wnioski można składać do 13 maja 2024.