—  25 października 2021

Problem z Internetem po wichurze

Ostatnia czwartkowa wichura przewróciła maszt znajdujący się na szkole w Baranowie. W związku z tym użytkownicy Internetu oferowanego przez MSK Systemy Informatyczne mają problem z dostępem do sieci.

Maszt został w godzinach popołudniowych zerwany przez wiatr z dachu szkoły. Na szczęście nikt nie ucierpiał ale uszkodzona została między innymi elewacja i parapet na parterze szkoły. Za jego pośrednictwem firma MSK Systemy Informatyczne oferowała okolicznym mieszkańcom dostęp do Internetu. Po wstępnych oględzinach wyszło na jaw, że maszt nie może być ponownie zainstalowany na miejscu. Nie jest to pierwszy raz kiedy konstrukcja została przewrócona przez silny wiatr. Aktualnie Urząd Gminy prowadzi rozmowy z firmą MSK Systemy Informatyczne na temat ponownego ustawienia masztu w innej pobliskiej bezpiecznej lokalizacji.

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie III Sesji Rady Gminy Baranów. 26 czerwca 2024 r. godz. 16:00 OSP Baranów

Odkrywamy nasze dziedzictwo – V edycja konkursu fotograficznego

Celem tegorocznej edycji konkursu jest rozbudzenie wnikliwego oka fotografów i fotografek w poszukiwaniu elementów przestrzeni budujących tożsamość miast, miasteczek i wsi naszego regionu. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na kompozycję: placów, ulic, parków, alei, dróg, a także wartości naszego lokalnego krajobrazu.

—  19 czerwca 2024

„Odkrywamy talenty” na Mazowszu. Kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami

Rusza kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnością „Odkrywamy Talenty”. Z okazji jubileuszu 25-lecia Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmi: „Mazowsze w moim sercu, talent w moich rękach”. Jest to doskonała okazja, by pokazać nasz region w sztuce.