A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  21 marca 2022

Pomoc dla pomagających.

Informujemy, że Mieszkańcy Gminy Baranów, którzy przyjęli do siebie uchodźców mogą już składać wnioski o refinansowanie kosztów w Urzędzie Gminy w Baranowie.

Refinansowanie kosztów dla osób, które zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy, w wysokości 40 zł za dobę pobytu uchodźcy.

Świadczenie przyznawane jest za okres faktycznego zapewniania zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, nie dłużej niż za okres 60 dni i jest wypłacane z dołu.

Wnioski wraz z kartą osoby przyjętej do zakwaterowania należy składać w Urzędzie Gminy w Baranowie, ul. Armii Krajowej 87.

Warunkiem otrzymania środków finansowych jest złożenie wniosku. Samorząd na jego rozpatrzenie będzie miał miesiąc. Przyznanie lub wypłata świadczenia może być uzależniona od weryfikacji warunków zakwaterowania i wyżywienia. Świadczenie nie będzie przysługiwało, jeśli w złożonym wniosku znajdą się nieprawdziwe informacje.

Przeczytaj także

—  04 grudnia 2023

Zakończona modernizacja drogi w Stanisławowie

Zakończono długo oczekiwane prace modernizacyjne drogi w miejscowości Stanisławów.

—  01 grudnia 2023

Maja Kuran i kolejny złoty medal w boksie

Międzynarodowy Puchar Polski U-15 w Boksie

—  01 grudnia 2023

PERŁY MAZOWSZA

Ruszyły zapisy do VIII edycji wyjątkowego plebiscytu Perły Mazowsza, w którym to mieszkańcy wybierają wyjątkowych przedsiębiorców, instytucje, wydarzenia i ludzi sportu oraz kultury.