—  19 maja 2020

Podziękowania za pracę na rzecz gminnych szkół!

Szanowni Państwo
Chciałbym serdecznie podziękować Dyrektorom, Pracownikom Szkół i Zakładu Gospodarki Komunalnej, a przede wszystkim Rodzicom za zaangażowanie w pracę remontowe w Szkole w Baranowie oraz rewitalizację ogrodu przy Zespole w Golach.

Udało się to zrobić dzięki wspólnemu wysiłkowi ludzi dobrej woli i dobrego serca. Nasze placówki oświatowe pięknieją z dnia na dzień!

W Szkole Podstawowej w Baranowie po przerwie dzieci i młodzież przywitają nowe drzwi wejściowe, dwie odnowione przez Rodziców sale lekcyjne oraz pomieszczenie biblioteki szkolnej. Mam nadzieję, że Gminie uda się jeszcze w najbliższym czasie odnowić kilka sal.

Natomiast w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golach nowy wygląd zyskał cały teren wokół budynków. Uporządkowano ogród, pojawiły się nowe nasadzenia i ułożono chodnik, tak by dzieci bezpiecznie mogły dojść do szkoły.

Raz jeszcze dziękuję Wszystkim za zaangażowanie!

Wójt Gminy Baranów

Waldemar Brzywczy

—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

—  13 stycznia 2021

Informacja w sprawie szczepień COVID-19

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że na terenie Gminy Baranów punkt szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zlokalizowany jest w NZOZ w Golach.

—  11 stycznia 2021

Baranowski Bon Żłobkowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie prowadzi nabór wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego na rzecz rodziny pod nazwą „Baranowski Bon Żłobkowy”. Program pilotażowy został wprowadzony na okres 01.01.2021 r.
do 31.12.2021 r.