—  19 maja 2020

Podziękowania za pracę na rzecz gminnych szkół!

Szanowni Państwo
Chciałbym serdecznie podziękować Dyrektorom, Pracownikom Szkół i Zakładu Gospodarki Komunalnej, a przede wszystkim Rodzicom za zaangażowanie w pracę remontowe w Szkole w Baranowie oraz rewitalizację ogrodu przy Zespole w Golach.

Udało się to zrobić dzięki wspólnemu wysiłkowi ludzi dobrej woli i dobrego serca. Nasze placówki oświatowe pięknieją z dnia na dzień!

W Szkole Podstawowej w Baranowie po przerwie dzieci i młodzież przywitają nowe drzwi wejściowe, dwie odnowione przez Rodziców sale lekcyjne oraz pomieszczenie biblioteki szkolnej. Mam nadzieję, że Gminie uda się jeszcze w najbliższym czasie odnowić kilka sal.

Natomiast w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golach nowy wygląd zyskał cały teren wokół budynków. Uporządkowano ogród, pojawiły się nowe nasadzenia i ułożono chodnik, tak by dzieci bezpiecznie mogły dojść do szkoły.

Raz jeszcze dziękuję Wszystkim za zaangażowanie!

Wójt Gminy Baranów

Waldemar Brzywczy

—  12 kwietnia 2021

ARiMR przypomina – wypalanie traw grozi utratą dopłat

Wiosną rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez ARiMR.

—  09 kwietnia 2021

Komunikat Rady Gminy do Mieszkańców

Na oficjalny wniosek Rady Gminy zamieszczamy poniższe informacje dla mieszkańców.

—  09 kwietnia 2021

Urząd pozostaje zamknięty

Ze względu na dobro mieszkańców, przeciwdziałając rozprzestrzenianiu się koronawirusa Urząd Gminy w Baranowie zawiadamia, że od dnia 22 marca do 19 kwietnia przechodzi w tryb pracy zamkniętej w związku z czym interesanci nie będą wpuszczani do budynku.