—  20 października 2020

Podtopienia w Gminie i wnioski o oszacowanie szkód

W związku z bardzo trudną sytuacją hydrologiczną panującą na terenie Gminy Baranów spowodowaną wysokim poziomem wody w rzekach na wniosek Pani Wójt w dniu 15 października 2020 roku. odbyła się wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Urzędu Gminy i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Z przeprowadzonej wizji sporządzony został protokół wraz ze zdjęciami na podstawie, którego wystosowano pismo do Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie, Wojewody Mazowieckiego, Starosty Powiatu Grodziskiego i Gminnej Spółki Wodnej o podjęcie natychmiastowych działań w celu poszerzenie koryta rzek, oraz likwidację wszelkich przeszkód, przetamowań i tam bobrzych. Jednocześnie wystąpiliśmy z wnioskiem o sporządzenie harmonogramu prac związanych z pogłębieniem i poszerzeniem koryta rzek, udrożnieniem i konserwacją rowów melioracyjnych na terenie naszej Gminy na lata 2021 i 2022.

W wyniku podtopień można składać wnioski o oszacowanie szkód. Wniosek można pobrać w tym miejscu. Jeśli napotkają Państwo trudności w wypełnieniu go, prosimy o zgłaszanie się o pomoc pod numerem telefonu 46-858-13-50 wewnętrzny 73. Przypominamy, że do wniosku o oszacowanie szkód należy dołączyć wniosek o dopłaty obszarowe za rok 2020. Dostępna jest również wersja papierowa wniosku w siedzibie Urzędu Gminy. Wypełnione wnioski należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 03.11.2020 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Baranowie.

—  02 grudnia 2020

Dziękujemy! Spis rolny to nasz wspólny sukces!

Koniec Powszechnego Spisu Rolnego 2020 to okazja do podziękowania wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierali to przedsięwzięcie i przypominali rolnikom o obowiązku spisowym. Najważniejszego badania polskiego rolnictwa nie udałoby się skutecznie przeprowadzić bez zaangażowania lokalnych społeczności i instytucji.

—  24 listopada 2020

Zamiana organizacji ruchu autobusowego w kierunku Baranowa!

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że w związku z remontem drogi gminnej w miejscowości Basin, od dnia 25 listopada zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu.

—  20 listopada 2020

Żurawie Powiatu Grodziskiego

Do 30 listopada 2020 roku mieszkańcy powiatu grodziskiego mogą zgłaszać kandydatów do nagrody Żurawie Powiatu Grodziskiego. Z grona nominowanych kapituła wybierze i nagrodzi specjalnymi statuetkami i nagrodami w 5 kategoriach: Społecznik roku, Organizacja pozarządowa, Wolontariusz roku, Firma przyjazna społeczności lokalnej i Wydarzenie roku. Szczegóły i formularze na www.zurawie.org.pl