—  20 października 2020

Podtopienia w Gminie i wnioski o oszacowanie szkód

W związku z bardzo trudną sytuacją hydrologiczną panującą na terenie Gminy Baranów spowodowaną wysokim poziomem wody w rzekach na wniosek Pani Wójt w dniu 15 października 2020 roku. odbyła się wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Urzędu Gminy i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Z przeprowadzonej wizji sporządzony został protokół wraz ze zdjęciami na podstawie, którego wystosowano pismo do Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie, Wojewody Mazowieckiego, Starosty Powiatu Grodziskiego i Gminnej Spółki Wodnej o podjęcie natychmiastowych działań w celu poszerzenie koryta rzek, oraz likwidację wszelkich przeszkód, przetamowań i tam bobrzych. Jednocześnie wystąpiliśmy z wnioskiem o sporządzenie harmonogramu prac związanych z pogłębieniem i poszerzeniem koryta rzek, udrożnieniem i konserwacją rowów melioracyjnych na terenie naszej Gminy na lata 2021 i 2022.

W wyniku podtopień można składać wnioski o oszacowanie szkód. Wniosek można pobrać w tym miejscu. Jeśli napotkają Państwo trudności w wypełnieniu go, prosimy o zgłaszanie się o pomoc pod numerem telefonu 46-858-13-50 wewnętrzny 73. Przypominamy, że do wniosku o oszacowanie szkód należy dołączyć wniosek o dopłaty obszarowe za rok 2020. Dostępna jest również wersja papierowa wniosku w siedzibie Urzędu Gminy. Wypełnione wnioski należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 03.11.2020 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Baranowie.

—  05 marca 2021

Morsowanie w Baranowie

Lokalny Animator Sportu Szymon Piątkowski zaprasza chętnych mieszkańców gminy do udziału w morsowaniu. Miejsce Gongolina 45/47 w każdą Niedziele do końca marca od 15.00 do 16.00

—  25 lutego 2021

Gmina Baranów zaprasza na kursy języka angielskiego

Kursy skierowane są do wszystkich osób w wieku 25 lat i więcej mieszkających, uczących się lub pracujących na terenie województwa mazowieckiego, zainteresowanych nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem kwalifikacji językowych.

—  25 lutego 2021

Zaproszenie do udziału w szkoleniu MODR

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu pt. „Racjonalne gospodarowanie wodą na terenach rolniczych w dobie zmian klimatycznych. Wizja funkcjonowania Lokalnego Partnerstwa ds. Wody w powiecie grodziskim ”, które odbędzie się w formie on-line 26.02.2021 r. o godz. 9.00.