—  20 października 2020

Podtopienia w Gminie i wnioski o oszacowanie szkód

W związku z bardzo trudną sytuacją hydrologiczną panującą na terenie Gminy Baranów spowodowaną wysokim poziomem wody w rzekach na wniosek Pani Wójt w dniu 15 października 2020 roku. odbyła się wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Urzędu Gminy i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Z przeprowadzonej wizji sporządzony został protokół wraz ze zdjęciami na podstawie, którego wystosowano pismo do Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie, Wojewody Mazowieckiego, Starosty Powiatu Grodziskiego i Gminnej Spółki Wodnej o podjęcie natychmiastowych działań w celu poszerzenie koryta rzek, oraz likwidację wszelkich przeszkód, przetamowań i tam bobrzych. Jednocześnie wystąpiliśmy z wnioskiem o sporządzenie harmonogramu prac związanych z pogłębieniem i poszerzeniem koryta rzek, udrożnieniem i konserwacją rowów melioracyjnych na terenie naszej Gminy na lata 2021 i 2022.

W wyniku podtopień można składać wnioski o oszacowanie szkód. Wniosek można pobrać w tym miejscu. Jeśli napotkają Państwo trudności w wypełnieniu go, prosimy o zgłaszanie się o pomoc pod numerem telefonu 46-858-13-50 wewnętrzny 73. Przypominamy, że do wniosku o oszacowanie szkód należy dołączyć wniosek o dopłaty obszarowe za rok 2020. Dostępna jest również wersja papierowa wniosku w siedzibie Urzędu Gminy. Wypełnione wnioski należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 03.11.2020 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Baranowie.

—  20 maja 2022

Relacja z Dnia Ziemi w Naszej Gminie.

23 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. We wspólnym sprzątaniu uczestniczyło wielu mieszkańców. W ramach podziękowania przygotowaliśmy specjalny klip z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

—  17 maja 2022

Baranów CUP 2022

W sobotę 14 maja 2022 roku na boisku Orlik w Baranowie, odbył się IX Turniej Piłki Nożnej BARANÓW CUP o Puchar Wójta Gminy Baranów. Turniej organizowany jest na terenie Naszej Gminy i adresowany jest do Stowarzyszeń oraz Klubów Sportowych.

—  13 maja 2022

Darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne

Przedstawiamy nowy Harmonogram zajęć sportowo-rekreacyjnych w gminie Baranów. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.