—  20 października 2020

Podtopienia w Gminie i wnioski o oszacowanie szkód

W związku z bardzo trudną sytuacją hydrologiczną panującą na terenie Gminy Baranów spowodowaną wysokim poziomem wody w rzekach na wniosek Pani Wójt w dniu 15 października 2020 roku. odbyła się wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Urzędu Gminy i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Z przeprowadzonej wizji sporządzony został protokół wraz ze zdjęciami na podstawie, którego wystosowano pismo do Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie, Wojewody Mazowieckiego, Starosty Powiatu Grodziskiego i Gminnej Spółki Wodnej o podjęcie natychmiastowych działań w celu poszerzenie koryta rzek, oraz likwidację wszelkich przeszkód, przetamowań i tam bobrzych. Jednocześnie wystąpiliśmy z wnioskiem o sporządzenie harmonogramu prac związanych z pogłębieniem i poszerzeniem koryta rzek, udrożnieniem i konserwacją rowów melioracyjnych na terenie naszej Gminy na lata 2021 i 2022.

W wyniku podtopień można składać wnioski o oszacowanie szkód. Wniosek można pobrać w tym miejscu. Jeśli napotkają Państwo trudności w wypełnieniu go, prosimy o zgłaszanie się o pomoc pod numerem telefonu 46-858-13-50 wewnętrzny 73. Przypominamy, że do wniosku o oszacowanie szkód należy dołączyć wniosek o dopłaty obszarowe za rok 2020. Dostępna jest również wersja papierowa wniosku w siedzibie Urzędu Gminy. Wypełnione wnioski należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 03.11.2020 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Baranowie.

—  18 czerwca 2021

Konkurs ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” rozstrzygnięty

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego każdego roku gromadzi liczne grono uczestników.

—  16 czerwca 2021

Zlot Rowerowy Osiny 2021

20 czerwca, w niedzielę odbędzie się zlot rowerowy, który startuje o godzinie 14:00 jednocześnie z Baranowa, Kask i Bożej Woli do Osin.

—  14 czerwca 2021

Odbiór folii rolniczej

Rozpoczęła się zbiórka odpadów poprodukcyjnych folii pochodzenia rolniczego z terenu Gminy Baranów. Z informacji uzyskanych z wykonawcą zadania, może wystąpić sytuacja dobrania dodatkowych ilości odpadu w celu wywiązania się z umowy podpisanej z Gminą.