—  20 października 2020

Podtopienia w Gminie i wnioski o oszacowanie szkód

W związku z bardzo trudną sytuacją hydrologiczną panującą na terenie Gminy Baranów spowodowaną wysokim poziomem wody w rzekach na wniosek Pani Wójt w dniu 15 października 2020 roku. odbyła się wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Urzędu Gminy i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Z przeprowadzonej wizji sporządzony został protokół wraz ze zdjęciami na podstawie, którego wystosowano pismo do Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie, Wojewody Mazowieckiego, Starosty Powiatu Grodziskiego i Gminnej Spółki Wodnej o podjęcie natychmiastowych działań w celu poszerzenie koryta rzek, oraz likwidację wszelkich przeszkód, przetamowań i tam bobrzych. Jednocześnie wystąpiliśmy z wnioskiem o sporządzenie harmonogramu prac związanych z pogłębieniem i poszerzeniem koryta rzek, udrożnieniem i konserwacją rowów melioracyjnych na terenie naszej Gminy na lata 2021 i 2022.

W wyniku podtopień można składać wnioski o oszacowanie szkód. Wniosek można pobrać w tym miejscu. Jeśli napotkają Państwo trudności w wypełnieniu go, prosimy o zgłaszanie się o pomoc pod numerem telefonu 46-858-13-50 wewnętrzny 73. Przypominamy, że do wniosku o oszacowanie szkód należy dołączyć wniosek o dopłaty obszarowe za rok 2020. Dostępna jest również wersja papierowa wniosku w siedzibie Urzędu Gminy. Wypełnione wnioski należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 03.11.2020 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Baranowie.

—  16 kwietnia 2024

„Moje serce to jest muzyk…”

Szkoła Muzyczna w Kaskach. PSM I i II st. w Żyrardowie – Filia w Kaskach zaprasza na rekrutację!
Nie zwlekaj! To jest Twój czas, aby rozpocząć swoją muzyczną przygodę. Dołącz do szkoły muzycznej i odkryj swoje prawdziwe talenty muzyczne.
Zapisy do 30.04.2024 r.

—  16 kwietnia 2024

Konkurs Działaj Lokalnie

Stowarzyszenie Europa i My po raz 19 zaprasza do udziału w konkursie Działaj Lokalnie. Pula środków na dotacje wynosi 55 000zł. Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna może aplikować o grant w wysokości do 6000 zł. Wnioski można składać do 13 maja 2024.