A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  01 grudnia 2023

PERŁY MAZOWSZA

Ruszyły zapisy do VIII edycji wyjątkowego plebiscytu Perły Mazowsza, w którym to mieszkańcy wybierają wyjątkowych przedsiębiorców, instytucje, wydarzenia i ludzi sportu oraz kultury.

Perły Mazowsza to wydarzenie integrujące świat kultury ze światem biznesu i sportu, promujące lokalny biznes i najciekawsze inicjatywy. Konkurs organizowany jest od 2015 roku, a jego laureatami zostały m.in. wydarzenia, takie jak: Turniej Rycerski na zamku w Czersku, czy Półmaraton Tarczyński, ale też lokalni przedsiębiorcy, np. Suchy Badyl, Centrum Mikropigmentacji, Cukiernia Szymańscy, Stolarnia Dawidczyk, Z.U.H Safety, ANDCOM sp. z o.o., Hotel Psigoda, TDM Electronics i wiele innych. Perłami Mazowsza nagrodzeni zostali również ludzie sportu i kultury, instytucje i inicjatywy realizowane przez samorządy.

Perły wręczane są w kilku kategoriach: Perła Przedsiębiorczości, Perła Sportu i Turystyki, Perła Kultury, a kolejna edycja wydarzenia rozpoczyna się 1 grudnia 2023 roku.

Perła Przedsiębiorczości

Perła Przedsiębiorczości przyznawana jest podmiotom gospodarczym z kapitałem prywatnym, organizacjom samorządowym, instytucjom oraz osobom prywatnym. W każdej z gmin współorganizujących Konkurs nominujemy nie więcej niż trzech kandydatów. Nominacje przyznane będą tym firmom, które otrzymają najwięcej głosów Kapituły Konkursowej i punktów, przyznawanych na podstawie przesłanej ankiety. Następnie spośród nominowanych, na podstawie liczby głosów mieszkańców zostanie wyłoniona Perła Przedsiębiorczości.

Perła Kultury

Perła Kultury to wyróżnienie dla wydarzeń kulturalnych (np. akcje plenerowe, festiwale, konkursy). W każdej z gmin, które współorganizują konkursu nominujemy nie więcej niż trzech kandydatów. Nominacje otrzymają wydarzenia kulturalne/oferty turystyczne, które otrzymają najwięcej głosów i punktów na podstawie przesłanej ankiety. Następnie spośród nominowanych, na podstawie liczby głosów mieszkańców zostanie wyłoniona Perła Kultury.

Perła Sportu i Turystyki

W plebiscycie na najpopularniejszego sportowca bądź ofertę turystyczną mogą wziąć udział promotorzy sportu, drużyny sportowe i kluby, sekcje sportowe, jak również trenerzy, zawodnicy oraz miejsca, dania lokalne, oferty turystyczne.

W każdej z gmin, które współorganizują konkursu nominujemy nie więcej niż trzech kandydatów. Nominacje otrzymają sportowcy, kluby sportowe, trenerzy, którym na podstawie przesłanej ankiety przyznano najwięcej głosów i punktów. Spośród nominowanych Perłę Sportu wybiorą w głosowaniu mieszkańcy.

Jak zgłaszać perły?

Zgłoszenia może dokonać każdy chętny, można nawet zgłosić własny pomysł czy firmę. W tym celu należy wypełnić formularz na stronie www.perlymazowsza.pl lub formularz w formie papierowej i wysłać go na adres ul. Jana Pawła II 29, 05-500 Piaseczno lub skanem na adres kontakt@perlymazowsza.pl.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni na finałowej Gali, która odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie.

Przeczytaj także

—  13 czerwca 2024

System QMP – Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego

Zachęcamy do zapoznanie się z materiałem który przybliży Państwu System QMP oraz wskaże korzyści.

—  12 czerwca 2024

Debata nad raportem o stanie Gminy

Zgodnie z art. 28aa ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, Wójt Gminy co roku do dnia 31 maja przedstawia Radzie Gminy raport o stanie gminy.Na Sesji Rady Gminy nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę, w trakcie której mieszkańcy mogą zabierać głos. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos […]

—  12 czerwca 2024

XII Rodzinny Zlot Rowerowy

Program i Regulamin XII Zlotu Rowerowego OSINY 2024 Organizator: Wójt Gminy Baranów ,Urząd Gminy Baranów Patronat : Starosta Powiatu Grodziskiego Cele : Promocja Aktywnego spędzania czasu dzieci i dorosłych z terenu Gminy Baranów i Powiatu Grodziskiego. Termin i miejsce: 23.06.2024 zlot drogami gminnymi i powiatowymi ,leżącymi na terenie Gminy Baranów. Program szczegółowy zlotu rowerowego Osiny […]