A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  31 stycznia 2022

Odpowiedź na list naszych samorządowców skierowany do Premiera RP.

W dniu 27.01.2022 w Urzędzie Gminy w Baranowie miało miejsce spotkanie przedstawicieli Samorządów 3 Gmin: Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki p. Rafała Mitury, Wójta Gminy Teresin p. Marka Olechowskiego, Wójta Gminy Baranów p. Agaty Trzop-Szczypiorskiej.

Spotkanie miało na celu uszczegółowienie agendy w związku z zaplanowanymi rozmowami z Pełnomocnikiem Rządu, dotyczącymi aktualnego stanu przygotowań do realizacji inwestycji oraz istotnych dla lokalnej społeczności rozwiązań w zakresie m.in. odszkodowań, rent, nieruchomości zamiennych i rekompensat.
Samorządy tych trzech gmin, działając w porozumieniu, skierowały stosowny list do Premiera RP oraz zawiesiły wszelkie rozmowy ze Spółką i Pełnomocnikiem Rządu ds. CPK do czasu osobistego spotkania z decydentami planowanej inwestycji.

Włodarze zostali zaproszeni na dzień 10 lutego br. do Warszawy na rozmowę z Pełnomocnikiem Rządu ds. CPK.

Prowadzenie wspólnej polityki przez 3 Gminy, w tak ważnym dla Naszych Mieszkańców temacie daje nadzieję, że nasz głos i stanowisko zostaną potraktowane z należytą uwagą.
Po spotkaniu niezwłocznie poinformujemy Państwa o jego rezultatach.

Przeczytaj także

—  07 czerwca 2023

Wiwat Rodzina! 4 czerwca 2023 r. Piknik Rodzinny

W ramach obchodów 100-lecia powstania Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie, organizatorzy zaplanowali uroczyste obchody na dwa dni. W sobotę 03 czerwca, odbyła się część oficjalna, pełna wzruszeń i wspomnień, której organizatorem była Dyrekcja  placówki oświatowej w Baranowie wraz gronem pedagogicznym, pracownikami oraz radą rodziców. Natomiast w niedziele 4 czerwca, z inicjatywy  Wójta […]

—  07 czerwca 2023

Wakacje z animatorem w Gminie Baranów

Wójt Gminy zaprasza na wakacje z animatorem w Gminie Baranów.