—  31 stycznia 2022

Odpowiedź na list naszych samorządowców skierowany do Premiera RP.

W dniu 27.01.2022 w Urzędzie Gminy w Baranowie miało miejsce spotkanie przedstawicieli Samorządów 3 Gmin: Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki p. Rafała Mitury, Wójta Gminy Teresin p. Marka Olechowskiego, Wójta Gminy Baranów p. Agaty Trzop-Szczypiorskiej.

Spotkanie miało na celu uszczegółowienie agendy w związku z zaplanowanymi rozmowami z Pełnomocnikiem Rządu, dotyczącymi aktualnego stanu przygotowań do realizacji inwestycji oraz istotnych dla lokalnej społeczności rozwiązań w zakresie m.in. odszkodowań, rent, nieruchomości zamiennych i rekompensat.
Samorządy tych trzech gmin, działając w porozumieniu, skierowały stosowny list do Premiera RP oraz zawiesiły wszelkie rozmowy ze Spółką i Pełnomocnikiem Rządu ds. CPK do czasu osobistego spotkania z decydentami planowanej inwestycji.

Włodarze zostali zaproszeni na dzień 10 lutego br. do Warszawy na rozmowę z Pełnomocnikiem Rządu ds. CPK.

Prowadzenie wspólnej polityki przez 3 Gminy, w tak ważnym dla Naszych Mieszkańców temacie daje nadzieję, że nasz głos i stanowisko zostaną potraktowane z należytą uwagą.
Po spotkaniu niezwłocznie poinformujemy Państwa o jego rezultatach.

—  15 kwietnia 2024

Turniej  Piłki Siatkowej „Czwórek” o Puchar Wójta Gminy Baranów

W dniu 13.04. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie odbył się turniej piłki siatkowej drużyn cztero-osobowych w kategorii OPEN. Po zawodach między gminnych które odbyły się na terenie gminy i miasta Wiskitki siatkówka ponownie powróciła do naszej gminy. Wyniki końcowe: Mistrzowski zespół grał w składzie: Damian, Dawid, Paweł  Dzwonek , […]

—  15 kwietnia 2024

GRAMY DLA KARINY

Serdecznie zapraszamy na niezwykły koncert charytatywny, który odbędzie się na rzecz Kariny, dzielnej mieszkanki naszej gminy walczącej z kostniakomięsakiem. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę 20.04.2024 r. od godz. 15:00 w OSP Boża Wola.

—  12 kwietnia 2024

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy….

Od 2018 roku ( w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości) Szkoła w Bożej Woli bierze udział w ogólnopolskim konkursie Do Hymnu. Zadaniem uczestników jest grupowe wykonanie jednogłosowo, „a cappella” przez możliwie największą liczbę uczniów szkoły: hymnu narodowego oraz 2 pieśni hymnicznych.