A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  31 stycznia 2022

Odpowiedź na list naszych samorządowców skierowany do Premiera RP.

W dniu 27.01.2022 w Urzędzie Gminy w Baranowie miało miejsce spotkanie przedstawicieli Samorządów 3 Gmin: Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki p. Rafała Mitury, Wójta Gminy Teresin p. Marka Olechowskiego, Wójta Gminy Baranów p. Agaty Trzop-Szczypiorskiej.

Spotkanie miało na celu uszczegółowienie agendy w związku z zaplanowanymi rozmowami z Pełnomocnikiem Rządu, dotyczącymi aktualnego stanu przygotowań do realizacji inwestycji oraz istotnych dla lokalnej społeczności rozwiązań w zakresie m.in. odszkodowań, rent, nieruchomości zamiennych i rekompensat.
Samorządy tych trzech gmin, działając w porozumieniu, skierowały stosowny list do Premiera RP oraz zawiesiły wszelkie rozmowy ze Spółką i Pełnomocnikiem Rządu ds. CPK do czasu osobistego spotkania z decydentami planowanej inwestycji.

Włodarze zostali zaproszeni na dzień 10 lutego br. do Warszawy na rozmowę z Pełnomocnikiem Rządu ds. CPK.

Prowadzenie wspólnej polityki przez 3 Gminy, w tak ważnym dla Naszych Mieszkańców temacie daje nadzieję, że nasz głos i stanowisko zostaną potraktowane z należytą uwagą.
Po spotkaniu niezwłocznie poinformujemy Państwa o jego rezultatach.

Przeczytaj także

—  27 listopada 2022

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie Sesji Rady Gminy Baranów.

—  19 listopada 2022

,,Pracuj bezpiecznie” Szkolenie dla rolników

Placówka Terenowa KRUS w Żyrardowie zaprasza wszystkich rolników domowników oraz sołtysów z gmin powiatu żyrardowskiego i grodziskiego do udziału w szkoleniu z wiedzy BHP podczas pracy rolniczej pod nazwą ,,Pracuj bezpiecznie” Szkolenie w dniu 23 listopada 2022 godz. 10:00 Sala konferencyjna PT KRUS w Żyrardowie ul. Okrzei 58. Na zakończenie szkolenia Konkurs testowy z atrakcyjnymi […]

—  18 listopada 2022

X Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Baranów

Zapraszamy kibiców piłki nożnej 20 listopada od godziny 9:20 na boisko ORLIK przy szkole w Baranowie.