A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  31 stycznia 2022

Odpowiedź na list naszych samorządowców skierowany do Premiera RP.

W dniu 27.01.2022 w Urzędzie Gminy w Baranowie miało miejsce spotkanie przedstawicieli Samorządów 3 Gmin: Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki p. Rafała Mitury, Wójta Gminy Teresin p. Marka Olechowskiego, Wójta Gminy Baranów p. Agaty Trzop-Szczypiorskiej.

Spotkanie miało na celu uszczegółowienie agendy w związku z zaplanowanymi rozmowami z Pełnomocnikiem Rządu, dotyczącymi aktualnego stanu przygotowań do realizacji inwestycji oraz istotnych dla lokalnej społeczności rozwiązań w zakresie m.in. odszkodowań, rent, nieruchomości zamiennych i rekompensat.
Samorządy tych trzech gmin, działając w porozumieniu, skierowały stosowny list do Premiera RP oraz zawiesiły wszelkie rozmowy ze Spółką i Pełnomocnikiem Rządu ds. CPK do czasu osobistego spotkania z decydentami planowanej inwestycji.

Włodarze zostali zaproszeni na dzień 10 lutego br. do Warszawy na rozmowę z Pełnomocnikiem Rządu ds. CPK.

Prowadzenie wspólnej polityki przez 3 Gminy, w tak ważnym dla Naszych Mieszkańców temacie daje nadzieję, że nasz głos i stanowisko zostaną potraktowane z należytą uwagą.
Po spotkaniu niezwłocznie poinformujemy Państwa o jego rezultatach.

Przeczytaj także

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.