A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  31 stycznia 2022

Odpowiedź na list naszych samorządowców skierowany do Premiera RP.

W dniu 27.01.2022 w Urzędzie Gminy w Baranowie miało miejsce spotkanie przedstawicieli Samorządów 3 Gmin: Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki p. Rafała Mitury, Wójta Gminy Teresin p. Marka Olechowskiego, Wójta Gminy Baranów p. Agaty Trzop-Szczypiorskiej.

Spotkanie miało na celu uszczegółowienie agendy w związku z zaplanowanymi rozmowami z Pełnomocnikiem Rządu, dotyczącymi aktualnego stanu przygotowań do realizacji inwestycji oraz istotnych dla lokalnej społeczności rozwiązań w zakresie m.in. odszkodowań, rent, nieruchomości zamiennych i rekompensat.
Samorządy tych trzech gmin, działając w porozumieniu, skierowały stosowny list do Premiera RP oraz zawiesiły wszelkie rozmowy ze Spółką i Pełnomocnikiem Rządu ds. CPK do czasu osobistego spotkania z decydentami planowanej inwestycji.

Włodarze zostali zaproszeni na dzień 10 lutego br. do Warszawy na rozmowę z Pełnomocnikiem Rządu ds. CPK.

Prowadzenie wspólnej polityki przez 3 Gminy, w tak ważnym dla Naszych Mieszkańców temacie daje nadzieję, że nasz głos i stanowisko zostaną potraktowane z należytą uwagą.
Po spotkaniu niezwłocznie poinformujemy Państwa o jego rezultatach.

Przeczytaj także

—  01 grudnia 2023

Maja Kuran i kolejny złoty medal w boksie

Międzynarodowy Puchar Polski U-15 w Boksie

—  01 grudnia 2023

PERŁY MAZOWSZA

Ruszyły zapisy do VIII edycji wyjątkowego plebiscytu Perły Mazowsza, w którym to mieszkańcy wybierają wyjątkowych przedsiębiorców, instytucje, wydarzenia i ludzi sportu oraz kultury.

—  01 grudnia 2023

Nasi Sportowcy oraz Młodzieżowa Rada Gminy Baranów

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”