A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  19 czerwca 2024

„Odkrywamy talenty” na Mazowszu. Kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami

Rusza kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnością „Odkrywamy Talenty”. Z okazji jubileuszu 25-lecia Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmi: „Mazowsze w moim sercu, talent w moich rękach”. Jest to doskonała okazja, by pokazać nasz region w sztuce.

Rusza kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnością „Odkrywamy Talenty”. Z okazji jubileuszu 25-lecia Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmi: „Mazowsze w moim sercu, talent w moich rękach”. Jest to doskonała okazja, by pokazać nasz region w sztuce.

– Rusza kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami „Odkrywamy talenty”. W tym roku mamy szczególny jubileusz, ponieważ obchodzimy 25-lecie województwa mazowieckiego. W związku z tym Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłosiły hasło, pod którym będzie się odbywał tegoroczny konkurs: „Mazowsze w moim sercu, talent w moich rękach”. Chcemy, aby każdy artysta, który będzie brał udział w konkursie, wyraził swoje spojrzenie na nasze region. W poprzednich edycjach tego konkursu było bardzo dużo przesłanych prac. Artyści amatorzy z niepełnosprawnościami przedstawili prace na bardzo wysokim poziomie

– powiedział Aleksander Kornatowski, dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Celem konkursu jest pokazanie potencjału artystycznego osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Chodzi również o podkreślenie ich aktywnego udziału w życiu społecznym. Udział w konkursie może być zachętą do współzawodnictwa, ale i współdziałania.

Uczestnicy konkursu

– Zwracamy uwagę na potrzebę stworzenia społeczeństwa, które uwzględnia różnorodność, w którym każdy ma szansę wyrażania siebie i rozwijania swoich talentów niezależnie od ewentualnych ograniczeń czy różnic. Zachęcamy więc osoby z niepełnosprawnościami do podzielenia się swoją twórczością i swoim spojrzeniem na województwo mazowieckie

– zauważa Artur Świercz, pełnomocnik zarządu województwa mazowieckiego ds. osób z niepełnosprawnościami.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace artystyczne wykonane przez artystów amatorów z niepełnosprawnościami – uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, mieszkańców domów pomocy społecznej, osoby pracujące w zakładach aktywności zawodowej, uczniów szkół integracyjnych i inne osoby z niepełnosprawnością.

Wymagania dotyczące prac

Prace mogą być wykonane w następujących technikach:

  • w kategorii „Malarstwo i Witraż”: pastele, gwasz, olej na dowolnym podłożu.
  • w kategorii „Rysunek i Grafika”: ołówek, węgiel, piórko oraz drzeworyt i linoryt.
  • w kategorii „Rzeźba Kameralna i Płaskorzeźba”: w drewnie, ceramice, kamieniu i technikach mieszanych.
  • w kategorii „Tkanina i Aplikacja”: hafty wykonane różnorodną techniką, gobeliny, makaty.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad konkursu oraz kwalifikacji prac znajdują
się w regulaminie pod linkiem: mcps.com.pl/konkurs-plastyczny-odkrywamy-talenty-mazowsze-w-moim-sercu-talent-w-moich-rekach/konkurs-plastyczny/

Terminy związane z konkursem

Prace można zgłaszać do 26 lipca 2024 r., przesyłając je w zaklejonej kopercie

z dopiskiem „konkurs plastyczny” osobiście lub pocztą tradycyjną do siedziby Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie na adres: ul. Grzybowska 80/82, 00-844 Warszawa.

Laureatów konkursu poznamy podczas gali, która odbędzie się pod koniec września na Arenie Legionowo – w ramach innego wyjątkowego wydarzenia skierowanego do osób z niepełnosprawnościami. Nagrodą są statuetka i dyplom pamiątkowy oraz nagroda rzeczowa.

Również tam będzie można poznać nagrodzone dzieła. Wszystkie prace konkursowe zostaną później przekazane na charytatywne licytacje.

Artykuł ze strony: https://mcps.com.pl/odkrywamy-talenty-na-mazowszu-kolejna-edycja-konkursu-plastycznego-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami/informacje-prasowe/

Przeczytaj także

—  18 lipca 2024

Warsztaty w ramach projektu „Aktywni mieszkańcy, silne organizacje – szansą lepszej przyszłości na Ziemi Chełmońskiego”

Jeśli jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej, członkiem nieformalnej grupy, aktywnym mieszkańcem zainteresowanym podejmowaniem aktywności obywatelskiej z obszaru gmin: Radziejowice, Jaktorów, Żabia Wola, Grodzisk Mazowiecki, Baranów, Sochaczew, Teresin, Rybno, Nowa Sucha, Mszczonów – mamy ofertę dla Ciebie. W ramach projektu możesz skorzystać działań edukacyjnych w postaci: ü  zagadnienia związane z rozwojem osobistym liderek i liderów, ü  przygotowanie wniosku o […]

—  18 lipca 2024

Zajęcia Sportowe dla Dzieci i Młodzieży – Aktywne Wakacje na Boisku

Zajęcia sportowe w Gminie Baranów – podsumowanie pierwszych tygodni wakacji.

—  18 lipca 2024

„Start w dorosłe życie – ładuj akumulatory!”

Zapraszamy młodzież z obszaru działania Stowarzyszenia LGD „Ziemia Chełmońskiego” w wieku 14+, na zajęcia w ramach projektu „Start w nowe życie – ładuj akumulatory!”, dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Dotacja została przyznana uchwałą nr 628/482/24 z dnia 25 marca 2024 roku, w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację w 2024 roku zadań […]