A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  28 kwietnia 2022

Odbiór odpadów wielkogabarytowych.

Uprzejmie przypominamy, że zgodnie z obowiązującym harmonogramem odbioru odpadów
komunalnych w najbliższym tygodniu rozpoczyna się odbiór odpadów wielkogabarytowych sprzed nieruchomości zamieszkałych i letniskowych.

  • 02.05.2022 r. (poniedziałek) REJON 1 (Buszyce, Drybus, Nowa i Stara Pułapina, Osiny, Regów-Gongolina, Stanisławów, Wyczółki)
  • 04.05.2022 r. (środa) REJON 3 (Kaski, Strumiany)
  • 05.05.2022 r. (czwartek) REJON 4 (Basin, Cegłów-Murowaniec, Gole, Karolina, Żaby)
  • 06.05.2022 r. (piątek) REJON 5 (Bronisławów, Boża Wola)
  • 07.05.2022 r. (sobota) REJON 2 (Baranów, Holendry Baranowskie, Kopiska)

W celu usprawnienia odbioru przypominamy, iż odpady przeznaczone do odbioru należy wystawić przed nieruchomość w dniu poprzedzającym termin odbioru lub najpóźniej do godz. 6.00 w dniu odbioru.

Odpady wielkogabarytowe – to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach i workach. Do tej grupy odpadów zaliczamy: stoły, krzesła, sofy, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, wykładziny, wyposażenie łazienek ,odzież, rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów, same ramy od okien (bez szyb), drzwi (bez elementów szklanych), zużyty sprzęt AGD; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony od samochodów osobowych (max 4 szt. od gospodarstwa).

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane, belki, panele, części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, palety, deski, gruz, papa, odpady azbestu oraz odpady zmieszane i zielone. Tego typu odpady NIE BĘDĄ ODBIERANE.

Jednocześnie przypominamy o możliwości bezpłatnego pozbycia się wskazanych powyżej odpadów poprzez dostarczenie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Informacje dotyczące PSZOK znajdą Państwo pod linkiem: https://gmina-baranow.pl/urzad/strefa-interesanta/srodowisko/gospodarowanie-odpadami/pszok/

Przeczytaj także

—  01 grudnia 2023

Maja Kuran i kolejny złoty medal w boksie

Międzynarodowy Puchar Polski U-15 w Boksie

—  01 grudnia 2023

PERŁY MAZOWSZA

Ruszyły zapisy do VIII edycji wyjątkowego plebiscytu Perły Mazowsza, w którym to mieszkańcy wybierają wyjątkowych przedsiębiorców, instytucje, wydarzenia i ludzi sportu oraz kultury.

—  01 grudnia 2023

Nasi Sportowcy oraz Młodzieżowa Rada Gminy Baranów

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”