A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  28 kwietnia 2022

Odbiór odpadów wielkogabarytowych.

Uprzejmie przypominamy, że zgodnie z obowiązującym harmonogramem odbioru odpadów
komunalnych w najbliższym tygodniu rozpoczyna się odbiór odpadów wielkogabarytowych sprzed nieruchomości zamieszkałych i letniskowych.

  • 02.05.2022 r. (poniedziałek) REJON 1 (Buszyce, Drybus, Nowa i Stara Pułapina, Osiny, Regów-Gongolina, Stanisławów, Wyczółki)
  • 04.05.2022 r. (środa) REJON 3 (Kaski, Strumiany)
  • 05.05.2022 r. (czwartek) REJON 4 (Basin, Cegłów-Murowaniec, Gole, Karolina, Żaby)
  • 06.05.2022 r. (piątek) REJON 5 (Bronisławów, Boża Wola)
  • 07.05.2022 r. (sobota) REJON 2 (Baranów, Holendry Baranowskie, Kopiska)

W celu usprawnienia odbioru przypominamy, iż odpady przeznaczone do odbioru należy wystawić przed nieruchomość w dniu poprzedzającym termin odbioru lub najpóźniej do godz. 6.00 w dniu odbioru.

Odpady wielkogabarytowe – to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach i workach. Do tej grupy odpadów zaliczamy: stoły, krzesła, sofy, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, wykładziny, wyposażenie łazienek ,odzież, rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów, same ramy od okien (bez szyb), drzwi (bez elementów szklanych), zużyty sprzęt AGD; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony od samochodów osobowych (max 4 szt. od gospodarstwa).

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane, belki, panele, części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, palety, deski, gruz, papa, odpady azbestu oraz odpady zmieszane i zielone. Tego typu odpady NIE BĘDĄ ODBIERANE.

Jednocześnie przypominamy o możliwości bezpłatnego pozbycia się wskazanych powyżej odpadów poprzez dostarczenie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Informacje dotyczące PSZOK znajdą Państwo pod linkiem: https://gmina-baranow.pl/urzad/strefa-interesanta/srodowisko/gospodarowanie-odpadami/pszok/

Przeczytaj także

—  25 maja 2022

Ostatni miesiąc na złożenie deklaracji źródeł ciepła! Uniknij wysokiej kary!

Do końca czerwca można składać deklarację Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw.
Ewidencję prowadzi oraz jest jej administratorem minister właściwy do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.
Obowiązek złożenia deklaracji ciąży na właścicielach lub zarządcach wszystkich budynków – mieszkalnych i niemieszkalnych, w tym jednorodzinnych, wielorodzinnych czy handlowo-usługowych.

—  24 czerwca 2022

DOBROWOLNE KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE CPK 15-30.06.2022

Szanowni Mieszkańcy,

Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła dobrowolne konsultacje społeczne w ramach prac nad przygotowaniem raportu oddziaływania na środowisko do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia pn. Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z urządzeniami i obiektami niezbędnymi do jego funkcjonowania. Konsultacje odbywają się w dniach 15-30 czerwca 2022 r. i skierowane są przede wszystkim do mieszkańców Zachodniego Mazowsza.

—  24 czerwca 2022

Wakacje czas zacząć!!

To już ten dzień!! Rozpoczęły się Wakacje!! Można opuścić szkolne mury i na chwilę o nich zapomnieć. Wszystkim uczniom życzymy więc udanych wakacji. Wielu wspaniałych przygód, nowych fantastycznych znajomości i świetnej pogody! Bawcie się dobrze!

—  14 czerwca 2022

X Rodzinny Zlot Rowerowy Osiny 2022

‼️Zapraszamy na X Rodzinny Zlot Rowerowy Osiny 2022‼️
Zlot odbędzie się 19 czerwca zapisy od godziny 13:00 i start o godzinie 14:00 z 3 miejsc:
➖ Baranów, start i zapisy plac Kościelny w Baranowie
➖ Kaski, start i zapisy plac Kościelny w Kaskach
➖ Boża Wola, start i zapisy przy OSP Boża Wola
Cel: Osiny‼️