A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  28 kwietnia 2022

Odbiór odpadów wielkogabarytowych.

Uprzejmie przypominamy, że zgodnie z obowiązującym harmonogramem odbioru odpadów
komunalnych w najbliższym tygodniu rozpoczyna się odbiór odpadów wielkogabarytowych sprzed nieruchomości zamieszkałych i letniskowych.

  • 02.05.2022 r. (poniedziałek) REJON 1 (Buszyce, Drybus, Nowa i Stara Pułapina, Osiny, Regów-Gongolina, Stanisławów, Wyczółki)
  • 04.05.2022 r. (środa) REJON 3 (Kaski, Strumiany)
  • 05.05.2022 r. (czwartek) REJON 4 (Basin, Cegłów-Murowaniec, Gole, Karolina, Żaby)
  • 06.05.2022 r. (piątek) REJON 5 (Bronisławów, Boża Wola)
  • 07.05.2022 r. (sobota) REJON 2 (Baranów, Holendry Baranowskie, Kopiska)

W celu usprawnienia odbioru przypominamy, iż odpady przeznaczone do odbioru należy wystawić przed nieruchomość w dniu poprzedzającym termin odbioru lub najpóźniej do godz. 6.00 w dniu odbioru.

Odpady wielkogabarytowe – to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach i workach. Do tej grupy odpadów zaliczamy: stoły, krzesła, sofy, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, wykładziny, wyposażenie łazienek ,odzież, rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów, same ramy od okien (bez szyb), drzwi (bez elementów szklanych), zużyty sprzęt AGD; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony od samochodów osobowych (max 4 szt. od gospodarstwa).

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane, belki, panele, części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, palety, deski, gruz, papa, odpady azbestu oraz odpady zmieszane i zielone. Tego typu odpady NIE BĘDĄ ODBIERANE.

Jednocześnie przypominamy o możliwości bezpłatnego pozbycia się wskazanych powyżej odpadów poprzez dostarczenie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Informacje dotyczące PSZOK znajdą Państwo pod linkiem: https://gmina-baranow.pl/urzad/strefa-interesanta/srodowisko/gospodarowanie-odpadami/pszok/

Przeczytaj także

—  30 listopada 2022

Dodatek elektryczny

informuje, iż od 01 grudnia 2022 roku do 01 lutego 2023 roku można składać wnioski o dodatek elektryczny. Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w przypadku gdy główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią elektryczną lub pompą ciepła, i źródło to zostało wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków do dnia 11 sierpnia 2022 r., […]

—  30 listopada 2022

Laureaci szkolenia KRUS – „Pracuj bezpiecznie”

W dniu 23 listopada bieżącego roku  Placówka Terenowa  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Żyrardowie była organizatorem szkolenia z konkursem  pn ,, Pracuj bezpiecznie”  dla rolników ,domowników i sołtysów z  gmin powiatu żyrardowskiego i grodziskiego podległym bezpośredniej obsłudze przez placówkę w Żyrardowie. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej w budynku KRUS w Żyrardowie przy u. Okrzei […]

—  28 listopada 2022

Węgiel w preferencyjnej cenie

Szanowni Państwo, Urząd Gminy w Baranowie uprzejmie informuje, że w dniu 18 listopada b.r. została podpisana umowa z dostawcą węgla. Złożyliśmy także zamówienie na węgiel. Czekamy na informację, kiedy będzie możliwa pierwsza dostawa dla naszej gminy. Niestety Gmina nie ma wpływu na to, kiedy zostanie zrealizowana dostawa oraz jaka frakcja przyjedzie do nas w pierwszym terminie.  Prosimy […]