—  10 lipca 2022

Ochrona czasowa wysiedleńców z terytorium Ukrainy

W związku z toczącym się konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy, Agencja UE ds. Azylu (European Union Agency for Asylum, dalej: EUAA) oraz MSWiA w porozumieniu z pozostałymi właściwymi merytorycznie resortami opracowali broszurę informacyjną dla obywateli Ukrainy.

Broszura została przygotowana mając na względzie kampanię informacyjną wobec uchodźców wojennych z Ukrainy o ich prawach i obowiązkach wynikających z aktywowanego po raz pierwszy w historii mechanizmu ochrony czasowej za pomocą Decyzji wykonawczej Rady (UE) 2022/382 z dnia 4 marca 2022 r. stwierdzającą istnienie masowego napływu wysiedleńców z Ukrainy w rozumieniu art. 5 dyrektywy 2001/55/WE i skutkującą wprowadzeniem tymczasowej ochrony.

Załączona broszura z założenia powinna posłużyć jako materiał informacyjny osobom wyznaczonym do udzielania informacji wysiedleńcom z Ukrainy, jak również samym uchodźcom.

Poza załączoną wersją elektroniczną broszury jest ona również dostępna także pod linkiem EUAA Response to the War in Ukraine | European Union Agency for Asylum (europa.eu), pod którym znajdują się również broszury informacyjne innych państw członkowskich UE+, które mogą być pomocne w przypadku pojawiania się pytań o warunki przyjmowania w innych krajach. Założeniem jest, by broszura była aktualizowana w związku z ewentualnymi zmianami.

—  27 listopada 2022

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie Sesji Rady Gminy Baranów.

—  19 listopada 2022

,,Pracuj bezpiecznie” Szkolenie dla rolników

Placówka Terenowa KRUS w Żyrardowie zaprasza wszystkich rolników domowników oraz sołtysów z gmin powiatu żyrardowskiego i grodziskiego do udziału w szkoleniu z wiedzy BHP podczas pracy rolniczej pod nazwą ,,Pracuj bezpiecznie” Szkolenie w dniu 23 listopada 2022 godz. 10:00 Sala konferencyjna PT KRUS w Żyrardowie ul. Okrzei 58. Na zakończenie szkolenia Konkurs testowy z atrakcyjnymi […]

—  18 listopada 2022

X Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Baranów

Zapraszamy kibiców piłki nożnej 20 listopada od godziny 9:20 na boisko ORLIK przy szkole w Baranowie.