A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  23 lutego 2023

OBOWIĄZKOWA EWIDENCJA ZBIORNIKÓW BEZODPŁYWOWYCH

Urząd Gminy informuje, że w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 kwietnia 2023 r. należy złożyć oświadczenie dot. posiadanego zbiornika bezodpływowego (szambo), przydomowej oczyszczalni ścieków lub ich braku.
Wzór oświadczenia dostępny w urzędzie, na stronie www lub u sołtysów należy wypełnić i przekazać do Urzędu Gminy Baranów na biuro podawcze, za pośrednictwem poczty na adres: ul. Armii Krajowej 87, 96-314 Baranów lub do sołtysów właściwych ze względu na lokalizację nieruchomości.

Urząd Gminy informuje, że w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 kwietnia 2023 r. należy złożyć oświadczenie dot. posiadanego zbiornika bezodpływowego (szambo), przydomowej oczyszczalni ścieków lub ich braku.

Wzór oświadczenia dostępny w urzędzie, na stronie www lub u sołtysów należy wypełnić i przekazać do Urzędu Gminy Baranów na biuro podawcze, za pośrednictwem poczty na adres: ul. Armii Krajowej 87, 96-314 Baranów lub do sołtysów właściwych ze względu na lokalizację nieruchomości.

Przypominamy o obowiązku posiadania umowy na usługę odbierania nieczystości ciekłych z przedsiębiorcą, posiadającym zezwolenie Wójta Gminy Baranów na te czynności. Obowiązek posiadania umowy dotyczy także właścicieli przydomowych oczyszczalni ścieków.

Lista przedsiębiorców dostępna jest w siedzibie urzędu i www.gmina-baranow.pl/urzad/strefa-interesanta/srodowisko/gospodarowanie nieczystościami ciekłymi (szamba i przydomowe oczyszczalnie ścieków)

Szambo przy domu powinno być opróżniane zgodnie z prawem. W związku z powyższym Urząd Gminy w Baranowie zachęca właścicieli zbiorników bezodpływowych o zastosowanie się do wytycznych i przestrzeganie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Baranów.

Za niewykonywanie obowiązków grozi kara do 5000 zł.

Przeczytaj także

—  21 marca 2023

Komunikat Lekarza Weterynarii

Urząd Gminy w Baranowie, na podstawie informacji od Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii przekazuje, że w dniach 25 marca do 16 kwietnia 2023 r. w województwie mazowieckim planowana jest akcja szczepień ochronnych lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. W załączeniu szczegóły.

—  20 marca 2023

Wypowiedzenie umowy na dostarczanie wody w przypadku sprzedaży nieruchomości.

Jeśli sprzedałeś swoją nieruchomość, na której jest przyłącze wodociągowe – konieczne jest złożenie wniosku o rozwiązanie umowy na dostarczanie wody i demontaż wodomierza (demontaż w przypadku, gdy umowa nie jest przepisywana na nowego właściciela).

—  20 marca 2023

Nie kupuj! Przygarnij!

Planujesz zakup psa lub kota? Zachęcamy do tego, by zamiast zakupów zwierzęcia zaplanować wizytę w schronisku, gdzie czekają porzucone lub zagubione czworonogi.
W tym roku Gmina Baranów rozpoczęła współpracę ze schroniskiem w Łowiczu – o szczegółach działalności schroniska można poczytać na stronie www.animalsos.pl oraz na facebook’u: Stowarzyszenie Animal Sos – Centrum Adopcyjne Schroniska Psiakowo i Spółka. Zachęcamy do obserwowania! Jeden z odłowionych z naszego terenu psów – biały Puszek – został już adoptowany!
Niestety w lutym i na początku marca konieczne było odłowienie dwóch kolejnych psów. Obydwa zostały prawdopodobnie porzucone. Zachęcamy do zapoznania się z ich profilem – może ktoś z Państwa zdecyduje się na przygarnięcie zwierzęcia?