A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  12 listopada 2025

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kaskach

Jak co roku, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic z ogromnym zaangażowaniem przygotowało uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. To wyjątkowe wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych uroczystości, gromadząc mieszkańców, strażaków, młodzież, dzieci i wszystkich, którym bliskie są wartości patriotyczne. Wspólna modlitwa, odśpiewanie hymnu, biało-czerwone barwy i dumnie niesione flagi stworzyły niepowtarzalną atmosferę […]

Jak co roku, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic z ogromnym zaangażowaniem przygotowało uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. To wyjątkowe wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych uroczystości, gromadząc mieszkańców, strażaków, młodzież, dzieci i wszystkich, którym bliskie są wartości patriotyczne.

Wspólna modlitwa, odśpiewanie hymnu, biało-czerwone barwy i dumnie niesione flagi stworzyły niepowtarzalną atmosferę wspólnoty i wdzięczności wobec tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Udział w uroczystości wzięli mieszkańcy, Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska, Radni i Sołtysi z terenów gminy, Radna Powiatowa Wioletta Mechocka, proboszcz Parafii św. Piotra i Pawła w Kaskach ks. Piotr Ganc, strażacy z jednostek OSP Kaski i OSP Baranów, Przedstawiciel Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Kaski, Dyrektor Szkoły Podstawowej im Orła Białego w Kaskach Edyta Włodarska wraz z kadrą nauczycieli i uczniów, oraz 9 Gromada Zuchowa ” Strażnicy Lasu” z Gól i 9 Próbna Drużyna Harcerska z Gól. Czerwono-białe flagi, zapalone znicze i hymn narodowy tworzyły niezwykłą scenerię, przypominając, jak głęboko zakorzeniona jest w nas pamięć o bohaterach, którzy oddali życie za Polskę.

Warto podkreślić, że udział młodzieży, strażaków oraz zuchów stanowi piękny przykład pielęgnowania pamięci historycznej i przekazywania jej kolejnym pokoleniom.

Podczas uroczystości 11 listopada niezwykle wzruszający występ przygotowała młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kaskach. Ich zaangażowanie, piękna recytacja i śpiew patriotycznych pieśni wprowadziły wszystkich w wyjątkowy nastrój refleksji i dumy z bycia Polakiem.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic, Sołtysów sołectw Kaski i Kaski-Budki – Pani Mirosławy Kuran oraz Pana Piotra Winczewskiego, a także wszystkich mieszkańców, którzy wzięli udział w pochodzie i uroczystościach. Dzięki Państwa obecności i zaangażowaniu wspólnie tworzymy wyjątkowe wspomnienia – te, które łączą nas jako wspólnotę i przypominają, jak wielką wartością jest wolność i niepodległość.

Niech to święto będzie nie tylko chwilą refleksji, ale również inspiracją do dalszego budowania naszej małej Ojczyzny w duchu jedności, pamięci i wzajemnego szacunku.

Przeczytaj także

—  11 marca 2026

11 marca – Dzień Sołtysa

Wszystkim Paniom i Panom Sołtysom pełniącym tę zaszczytną funkcję, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz zadowolenia z wykonywanych obowiązków.

—  08 marca 2026

Dzień Kobiet!

Kobiety Kobietom – najlepsze życzenia od Wójta Gminy Baranów

—  05 marca 2026

Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn

Już 14 marca startuje Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn!
Zapraszamy młodych miłośników futbolu – zbierz swoją ekipę, zgłoś drużynę i powalczcie o zwycięstwo w sportowej, fair play atmosferze. To świetna okazja do dobrej zabawy, integracji i aktywnego spędzenia czasu.