—  05 czerwca 2020

Nowe laptopy w szkole podstawowej

Rozwój – to słowo które może być synonimem naszych czasów. Chęć doskonalenia, usprawniania naszego życia dotyka wszelkich jego aspektów. Zwykło się mawiać że ten kto się nie rozwija tylko stoi w miejscu, tak naprawdę zostaje w tyle za tymi, którzy się rozwijają.

Rozwój powinien być wspierany, najsilniej w dziedzinie edukacji. Szkoły kształtują, chłonnych wiedzy młodych ludzi – naszą przyszłość. To właśnie oni będą napędzać rozwój zdobytą wiedzą, wyobraźnią i marzeniami. Nasza Gmina, a przede wszystkim Wójt doskonale rozumie tę ideę. W związku z tym 4 czerwca wsparł rozwoju szkoły w Baranowie poprzez przekazanie 12 nowoczesnych laptopów, które dostarczył na ręce Pani Dyrektor Anety Krasińskiej kierującej tą placówką.

—  12 kwietnia 2021

ARiMR przypomina – wypalanie traw grozi utratą dopłat

Wiosną rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez ARiMR.

—  09 kwietnia 2021

Komunikat Rady Gminy do Mieszkańców

Na oficjalny wniosek Rady Gminy zamieszczamy poniższe informacje dla mieszkańców.

—  09 kwietnia 2021

Urząd pozostaje zamknięty

Ze względu na dobro mieszkańców, przeciwdziałając rozprzestrzenianiu się koronawirusa Urząd Gminy w Baranowie zawiadamia, że od dnia 22 marca do 19 kwietnia przechodzi w tryb pracy zamkniętej w związku z czym interesanci nie będą wpuszczani do budynku.