—  05 czerwca 2020

Nowe laptopy w szkole podstawowej

Rozwój – to słowo które może być synonimem naszych czasów. Chęć doskonalenia, usprawniania naszego życia dotyka wszelkich jego aspektów. Zwykło się mawiać że ten kto się nie rozwija tylko stoi w miejscu, tak naprawdę zostaje w tyle za tymi, którzy się rozwijają.

Rozwój powinien być wspierany, najsilniej w dziedzinie edukacji. Szkoły kształtują, chłonnych wiedzy młodych ludzi – naszą przyszłość. To właśnie oni będą napędzać rozwój zdobytą wiedzą, wyobraźnią i marzeniami. Nasza Gmina, a przede wszystkim Wójt doskonale rozumie tę ideę. W związku z tym 4 czerwca wsparł rozwoju szkoły w Baranowie poprzez przekazanie 12 nowoczesnych laptopów, które dostarczył na ręce Pani Dyrektor Anety Krasińskiej kierującej tą placówką.

—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

—  13 stycznia 2021

Informacja w sprawie szczepień COVID-19

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że na terenie Gminy Baranów punkt szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zlokalizowany jest w NZOZ w Golach.

—  11 stycznia 2021

Baranowski Bon Żłobkowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie prowadzi nabór wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego na rzecz rodziny pod nazwą „Baranowski Bon Żłobkowy”. Program pilotażowy został wprowadzony na okres 01.01.2021 r.
do 31.12.2021 r.