—  14 maja 2020

Nowe komputery trafiły już do szkół!

Gmina Baranów otrzymała grant w wysokości 59 984,00 złotych na zakup 23 komputerów wraz z oprogramowaniem, które posłużą do zdalnego nauczania w okresie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Zakup sprzętu został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Wczoraj (13 maja) wójt Waldemar Brzywczy przekazał komputery dyrektorkom wszystkich baranowskich szkół. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów w domach. Niestety wielu z nich nie posiada odpowiedniego sprzętu, na którym może realizować zajęcia. Od dzisiaj dyrektorzy szkół mogą po uprzednim podpisaniu umowy użyczenia z rodzicem, przekazać sprzęt najbardziej potrzebującym uczniom.

Zadanie zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 Oś priorytetowa I. Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” ZDALNA SZKOŁA – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

—  26 maja 2020

Nawet 100 tys. euro co roku dla nowych grup producentów

Od 19 czerwca do 17 sierpnia 2020 r. ARiMR będzie przyjmowała wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. To już siódmy nabór tego typu w ramach
PROW 2014-2020.

—  25 maja 2020

Głosuj codziennie na Podwórko NIVEA !

Podwórko Talentów NIVEA rusza po raz kolejny. Jest to wyjątkowa akcja, dzięki której Cegłów w naszej gminie może zyskać niezwykły plac zabaw. Cała procedura jest niezwykle prosta, a dodatkowo nasz głos liczy się wielokrotnie, ponieważ w tej akcji najważniejsza jest determinacja w osiągnięciu celu.

—  25 maja 2020

Życzenia z okazji 25-lecie Święceń Kapłańskich

25 maja 2020 r. ksiądz proboszcz parafii w Baranowie, Roman Wawrzyniak obchodzi jubileusz 25-lecia kapłaństwa.