—  09 listopada 2021

Nowe informacje w sprawie masztu internetowego w Baranowie

Do urzędu gminy w Baranowie wpłynęła odpowiedź firmy MSK-SI w sprawie masztu, który został zrzucony przez wichurę z dachu Szkoły Podstawowej w Baranowie.

Część mieszkańców korzystająca z Internetu oferowanego przez firmę MSK-SI czeka na informacje co dalej z ich dostępem do usługi, który od 28 października jest nie możliwy ze względu na przewrócony przez wichurę maszt, który znajdował się na dachu szkoły. Firma nie jest zainteresowana odbudową masztu cytując:
…Informujemy, że w związku z napływającymi od użytkowników z terenu gminy Baranów kolejnymi wypowiedzeniami umowy o świadczenie usług dostępu do internetu, odstępujemy od odbudowy masztu w Baranowie.”
„… niestety obecne koszty odbudowy dla tak małej grupy sprawiają inwestycje całkowicie nieopłacalną.”

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.