—  10 września 2020

Nie ma mowy o podziale gminy!

Drodzy mieszkańcy, w ostatnim czasie pojawia się wiele pytań, które nasilają się również przy okazji zbliżających się wyborów na wójta. Jednym z tych niepokoi podsycanych plotkami jest podział Gminy Baranów między gminy ościenne.

W związku z tym pragniemy zdementować te plotki! Nikt nie zamierzą rozdzielić Gminy Baranów! Nikt również nie zamierza w jakikolwiek sposób zmieniać granic Naszej Gminy! Gmina Baranów będzie trwać dalej w swojej obecnej postaci. Na potwierdzenie tego stanu rzeczy mamy deklarację, którą złożył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Pan Błażej Poboży w swojej wypowiedzi dla portalu wPolityce.pl. Pan wiceminister określił to jako świadome posługiwanie się fake newsem podsycone przez oświadczenie Michała Kamińskiego – wicemarszałka senatu, które skierował do MSWiA.

Cytując wiceministra w wywiadzie dla wPolityce.pl Pan Błażej Poboży wypowiedział się w następujący sposób: „Chciałbym w sposób jednoznaczny zdementować te niedorzeczne plotki. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji nie są ani nie były prowadzone jakiekolwiek prace związane z rzekomym podziałem czy zmianą granic gminy Baranów. To klasyczny fake news, nie mający absolutnie nic wspólnego z prawdą.”

P.O. Wójt Gminy Baranów

Piotr Faruga

—  20 maja 2022

Relacja z Dnia Ziemi w Naszej Gminie.

23 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. We wspólnym sprzątaniu uczestniczyło wielu mieszkańców. W ramach podziękowania przygotowaliśmy specjalny klip z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

—  17 maja 2022

Baranów CUP 2022

W sobotę 14 maja 2022 roku na boisku Orlik w Baranowie, odbył się IX Turniej Piłki Nożnej BARANÓW CUP o Puchar Wójta Gminy Baranów. Turniej organizowany jest na terenie Naszej Gminy i adresowany jest do Stowarzyszeń oraz Klubów Sportowych.

—  13 maja 2022

Darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne

Przedstawiamy nowy Harmonogram zajęć sportowo-rekreacyjnych w gminie Baranów. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.