—  10 września 2020

Nie ma mowy o podziale gminy!

Drodzy mieszkańcy, w ostatnim czasie pojawia się wiele pytań, które nasilają się również przy okazji zbliżających się wyborów na wójta. Jednym z tych niepokoi podsycanych plotkami jest podział Gminy Baranów między gminy ościenne.

W związku z tym pragniemy zdementować te plotki! Nikt nie zamierzą rozdzielić Gminy Baranów! Nikt również nie zamierza w jakikolwiek sposób zmieniać granic Naszej Gminy! Gmina Baranów będzie trwać dalej w swojej obecnej postaci. Na potwierdzenie tego stanu rzeczy mamy deklarację, którą złożył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Pan Błażej Poboży w swojej wypowiedzi dla portalu wPolityce.pl. Pan wiceminister określił to jako świadome posługiwanie się fake newsem podsycone przez oświadczenie Michała Kamińskiego – wicemarszałka senatu, które skierował do MSWiA.

Cytując wiceministra w wywiadzie dla wPolityce.pl Pan Błażej Poboży wypowiedział się w następujący sposób: „Chciałbym w sposób jednoznaczny zdementować te niedorzeczne plotki. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji nie są ani nie były prowadzone jakiekolwiek prace związane z rzekomym podziałem czy zmianą granic gminy Baranów. To klasyczny fake news, nie mający absolutnie nic wspólnego z prawdą.”

P.O. Wójt Gminy Baranów

Piotr Faruga

—  05 marca 2021

Morsowanie w Baranowie

Lokalny Animator Sportu Szymon Piątkowski zaprasza chętnych mieszkańców gminy do udziału w morsowaniu. Miejsce Gongolina 45/47 w każdą Niedziele do końca marca od 15.00 do 16.00

—  25 lutego 2021

Gmina Baranów zaprasza na kursy języka angielskiego

Kursy skierowane są do wszystkich osób w wieku 25 lat i więcej mieszkających, uczących się lub pracujących na terenie województwa mazowieckiego, zainteresowanych nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem kwalifikacji językowych.

—  25 lutego 2021

Zaproszenie do udziału w szkoleniu MODR

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu pt. „Racjonalne gospodarowanie wodą na terenach rolniczych w dobie zmian klimatycznych. Wizja funkcjonowania Lokalnego Partnerstwa ds. Wody w powiecie grodziskim ”, które odbędzie się w formie on-line 26.02.2021 r. o godz. 9.00.