—  10 września 2020

Nie ma mowy o podziale gminy!

Drodzy mieszkańcy, w ostatnim czasie pojawia się wiele pytań, które nasilają się również przy okazji zbliżających się wyborów na wójta. Jednym z tych niepokoi podsycanych plotkami jest podział Gminy Baranów między gminy ościenne.

W związku z tym pragniemy zdementować te plotki! Nikt nie zamierzą rozdzielić Gminy Baranów! Nikt również nie zamierza w jakikolwiek sposób zmieniać granic Naszej Gminy! Gmina Baranów będzie trwać dalej w swojej obecnej postaci. Na potwierdzenie tego stanu rzeczy mamy deklarację, którą złożył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Pan Błażej Poboży w swojej wypowiedzi dla portalu wPolityce.pl. Pan wiceminister określił to jako świadome posługiwanie się fake newsem podsycone przez oświadczenie Michała Kamińskiego – wicemarszałka senatu, które skierował do MSWiA.

Cytując wiceministra w wywiadzie dla wPolityce.pl Pan Błażej Poboży wypowiedział się w następujący sposób: „Chciałbym w sposób jednoznaczny zdementować te niedorzeczne plotki. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji nie są ani nie były prowadzone jakiekolwiek prace związane z rzekomym podziałem czy zmianą granic gminy Baranów. To klasyczny fake news, nie mający absolutnie nic wspólnego z prawdą.”

P.O. Wójt Gminy Baranów

Piotr Faruga

—  02 grudnia 2020

Dziękujemy! Spis rolny to nasz wspólny sukces!

Koniec Powszechnego Spisu Rolnego 2020 to okazja do podziękowania wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierali to przedsięwzięcie i przypominali rolnikom o obowiązku spisowym. Najważniejszego badania polskiego rolnictwa nie udałoby się skutecznie przeprowadzić bez zaangażowania lokalnych społeczności i instytucji.

—  24 listopada 2020

Zamiana organizacji ruchu autobusowego w kierunku Baranowa!

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że w związku z remontem drogi gminnej w miejscowości Basin, od dnia 25 listopada zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu.

—  20 listopada 2020

Żurawie Powiatu Grodziskiego

Do 30 listopada 2020 roku mieszkańcy powiatu grodziskiego mogą zgłaszać kandydatów do nagrody Żurawie Powiatu Grodziskiego. Z grona nominowanych kapituła wybierze i nagrodzi specjalnymi statuetkami i nagrodami w 5 kategoriach: Społecznik roku, Organizacja pozarządowa, Wolontariusz roku, Firma przyjazna społeczności lokalnej i Wydarzenie roku. Szczegóły i formularze na www.zurawie.org.pl