—  10 września 2020

Nie ma mowy o podziale gminy!

Drodzy mieszkańcy, w ostatnim czasie pojawia się wiele pytań, które nasilają się również przy okazji zbliżających się wyborów na wójta. Jednym z tych niepokoi podsycanych plotkami jest podział Gminy Baranów między gminy ościenne.

W związku z tym pragniemy zdementować te plotki! Nikt nie zamierzą rozdzielić Gminy Baranów! Nikt również nie zamierza w jakikolwiek sposób zmieniać granic Naszej Gminy! Gmina Baranów będzie trwać dalej w swojej obecnej postaci. Na potwierdzenie tego stanu rzeczy mamy deklarację, którą złożył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Pan Błażej Poboży w swojej wypowiedzi dla portalu wPolityce.pl. Pan wiceminister określił to jako świadome posługiwanie się fake newsem podsycone przez oświadczenie Michała Kamińskiego – wicemarszałka senatu, które skierował do MSWiA.

Cytując wiceministra w wywiadzie dla wPolityce.pl Pan Błażej Poboży wypowiedział się w następujący sposób: „Chciałbym w sposób jednoznaczny zdementować te niedorzeczne plotki. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji nie są ani nie były prowadzone jakiekolwiek prace związane z rzekomym podziałem czy zmianą granic gminy Baranów. To klasyczny fake news, nie mający absolutnie nic wspólnego z prawdą.”

P.O. Wójt Gminy Baranów

Piotr Faruga

—  18 czerwca 2021

Konkurs ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” rozstrzygnięty

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego każdego roku gromadzi liczne grono uczestników.

—  16 czerwca 2021

Zlot Rowerowy Osiny 2021

20 czerwca, w niedzielę odbędzie się zlot rowerowy, który startuje o godzinie 14:00 jednocześnie z Baranowa, Kask i Bożej Woli do Osin.

—  14 czerwca 2021

Odbiór folii rolniczej

Rozpoczęła się zbiórka odpadów poprodukcyjnych folii pochodzenia rolniczego z terenu Gminy Baranów. Z informacji uzyskanych z wykonawcą zadania, może wystąpić sytuacja dobrania dodatkowych ilości odpadu w celu wywiązania się z umowy podpisanej z Gminą.