—  10 września 2020

Nie ma mowy o podziale gminy!

Drodzy mieszkańcy, w ostatnim czasie pojawia się wiele pytań, które nasilają się również przy okazji zbliżających się wyborów na wójta. Jednym z tych niepokoi podsycanych plotkami jest podział Gminy Baranów między gminy ościenne.

W związku z tym pragniemy zdementować te plotki! Nikt nie zamierzą rozdzielić Gminy Baranów! Nikt również nie zamierza w jakikolwiek sposób zmieniać granic Naszej Gminy! Gmina Baranów będzie trwać dalej w swojej obecnej postaci. Na potwierdzenie tego stanu rzeczy mamy deklarację, którą złożył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Pan Błażej Poboży w swojej wypowiedzi dla portalu wPolityce.pl. Pan wiceminister określił to jako świadome posługiwanie się fake newsem podsycone przez oświadczenie Michała Kamińskiego – wicemarszałka senatu, które skierował do MSWiA.

Cytując wiceministra w wywiadzie dla wPolityce.pl Pan Błażej Poboży wypowiedział się w następujący sposób: „Chciałbym w sposób jednoznaczny zdementować te niedorzeczne plotki. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji nie są ani nie były prowadzone jakiekolwiek prace związane z rzekomym podziałem czy zmianą granic gminy Baranów. To klasyczny fake news, nie mający absolutnie nic wspólnego z prawdą.”

P.O. Wójt Gminy Baranów

Piotr Faruga

—  11 września 2020

Oświadczenie ministra Horały dotyczącej ceny za wykup gruntów

Szanowni Państwo, zamieszczamy link do wypowiedzi ministra Horały dotyczącej ceny za wykup gruntów.

—  09 września 2020

Projekt zmian do ustawy o CPK

W dniu 7 września 2020 Rada Społeczna ds. CPK otrzymała od spółki Centralny Port Komunikacyjny projekt zmian do ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym z dnia 10 maja 2018. Dokument ten zawiera szereg istotnych uregulowań, zwłaszcza dla właścicieli nieruchomości, które w przyszłości mogą zostać przeznaczone na potrzeby planowanego CPK.

—  03 września 2020

Rolnicy, czas się spisać!

Od 1 września trwa największe i najważniejsze badanie polskiego rolnictwa, czyli Powszechny Spis Rolny. Na Mazowszu obowiązkowi spisowemu podlega ponad 250 tys. gospodarstw rolnych.