A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  20 marca 2023

Nie kupuj! Przygarnij!

Planujesz zakup psa lub kota? Zachęcamy do tego, by zamiast zakupów zwierzęcia zaplanować wizytę w schronisku, gdzie czekają porzucone lub zagubione czworonogi.
W tym roku Gmina Baranów rozpoczęła współpracę ze schroniskiem w Łowiczu – o szczegółach działalności schroniska można poczytać na stronie www.animalsos.pl oraz na facebook’u: Stowarzyszenie Animal Sos – Centrum Adopcyjne Schroniska Psiakowo i Spółka. Zachęcamy do obserwowania! Jeden z odłowionych z naszego terenu psów – biały Puszek – został już adoptowany!
Niestety w lutym i na początku marca konieczne było odłowienie dwóch kolejnych psów. Obydwa zostały prawdopodobnie porzucone. Zachęcamy do zapoznania się z ich profilem – może ktoś z Państwa zdecyduje się na przygarnięcie zwierzęcia?

Szczegóły dotyczące kontaktu ze schroniskiem oraz zasady adopcji:

Telefon adopcyjny: 693-691-963 lub 601-303-395; pn-pt 9.00-17.00.

Jeżeli się nie dodzwoniłeś, wyślij sms na numer 693-691-963 z imieniem zwierzaka – nasi wolontariusze oddzwonią.

Obowiązuje 1 wizyta, na której możesz adoptować zwierzaka, warunkiem jest wcześniejsze wypełnienie ankiety: animalsos.pl

Adopcje odbywają się w centrum adopcyjnym: Chełmońskiego 31 w Łowiczu lub w schronisku: Piotrowice 24a (gmina Bielawy) lub w Aleksandrowie Łódzkim, dlatego należy wcześniej umówić wizytę telefonicznie, by dowiedzieć się, gdzie przebywa wybrany zwierzak. Adopcje są bezpłatne. Dorosłe zwierzęta są: zaczipowane, zaszczepione, odrobaczone, wysterylizowane/wykastrowane. Czipy rejestrujemy w bazie www.cbdzoe.pl

Znalezione w naszej Gminie:

Mysia – Animal Sos – 693-691-963 – Psiakowo | Mysia to niewielka, rezolutna, ważąca zaledwie 8 kg sunia. Jest łagodna, delikatna, nieagresywna. Jest sunią ciut nieśmiałą, ale nie jest w żaden sposób lękowa. Akceptuje inne psy. Potrafi chodzić na smyczy. Polecamy ją do domu lub mieszkania.

Dionizy – Animal Sos – 693-691-963 – Psiakowo| Dionizy to niewielki starszy piesek. Przebywał raczej w gospodarstwie – co widać po stanie jego sierści. Jest mocno zdezorientowany pobytem i nie może się odnaleźć w nowym miejscu. Dopiero go poznajemy. Na pewno akceptuje inne psy, uczy się chodzić na smyczy.

Sympatyków kotów i psów zachęcamy do lektury wersji elektronicznej „Poradnika przyjaciela kota i psa – czyli jak zapobiegać bezdomności zwierząt ”, wydanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego dzięki dofinansowaniu Województwa Mazowieckiego. http://terazmazowsze.eu/poradnik-przyjaciela-kota-i-psa/

Przeczytaj także

—  01 grudnia 2023

Maja Kuran i kolejny złoty medal w boksie

Międzynarodowy Puchar Polski U-15 w Boksie

—  01 grudnia 2023

PERŁY MAZOWSZA

Ruszyły zapisy do VIII edycji wyjątkowego plebiscytu Perły Mazowsza, w którym to mieszkańcy wybierają wyjątkowych przedsiębiorców, instytucje, wydarzenia i ludzi sportu oraz kultury.

—  01 grudnia 2023

Nasi Sportowcy oraz Młodzieżowa Rada Gminy Baranów

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”