—  19 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – list do mieszkańców

Szanowni Państwo,

Od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie całej Polski realizowany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Obowiązek spisowy dotyczy każdej osoby mieszkającej w naszej gminie

Mając świadomość powagi obecnej, trudnej i nieprzewidywalnej sytuacji, podczas której na pierwszym miejscu jest troska o zdrowie, dołożono wszelkich starań aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo. Dlatego też przyjęte obecnie metody udziału w spisie wykluczają konieczność kontaktu osobistego
z osobami z zewnątrz.

Podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy poprzez aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/. W ten sposób możemy wypełnić obowiązek spisowy w domu w dogodnym dla siebie terminie. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Gminy gdzie będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko z komputerem i przeszkolony pracownik naszego Urzędu. Drugą wygodną i bezpieczną opcją jest spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.

Rachmistrzowie włączą się do prac spisowych w późniejszym terminie i w pierwszej kolejności, ze względu na sytuację epidemiczną, będą się kontaktować z niespisanymi osobami telefonicznie.

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących NSP 2021 należy kontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym (tel. 46/858-13-50., email  nsp@gmina-baranow.pl).

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://spis.gov.pl/.

Przypominając o wspólnej odpowiedzialności za naszą gminę, apeluję o udział w spisie powszechnym 2021.

Gminny Komisarz Spisowy

Wójt Gminy Baranów

Agata Trzop- Szczypiorska

—  12 kwietnia 2024

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy….

Od 2018 roku ( w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości) Szkoła w Bożej Woli bierze udział w ogólnopolskim konkursie Do Hymnu. Zadaniem uczestników jest grupowe wykonanie jednogłosowo, „a cappella” przez możliwie największą liczbę uczniów szkoły: hymnu narodowego oraz 2 pieśni hymnicznych.

—  11 kwietnia 2024

Parking przy PKP Boża Wola – prace naprawcze!!!

W dniu 13 kwietnia 2024 (sobota) będą prowadzone prace przy równaniu nawierzchni PARKINGU przy PKP Boża Wola.
W związku z powyższym obowiązuje bezwzględny zakaz  parkowania samochodów w tym dniu.
W przypadku nie zastosowania się do zakazu pojazdy pozostawione zostaną odholowane na koszt właścicieli.

—  11 kwietnia 2024

Głosowanie w plebiscycie Mistrzowie Agro 2024 rozpoczęte!

Zobacz, kto został nominowany i zagłosuj. Wciąż możesz zgłosić swojego kandydata