—  21 grudnia 2020

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

W piątek 18 grudnia Pani Wójt wręczyła medale trzem parom z terenu naszej gminy.

Są to wyjątkowe medale i mogą zostać nimi odznaczeni tylko Ci, którzy przeżyli w związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Tak długi staż małżeński wymaga od obojga ludzi wiele pracy i miłości. Odznaczonymi zostali Urszula i Kazimierz Kuchnio, Aniela i Jan Bębenek oraz Krystyna i Andrzej Stegienko. Uhonorowani podkreślają, że przepisem na taki związek jest miłość, cierpliwość i przyjaźń. Urząd Gminy w Baranowie z tej okazji składa najszczersze życzenia zdrowia, pomyślności oraz wielu wspólnych lat.

—  12 kwietnia 2021

ARiMR przypomina – wypalanie traw grozi utratą dopłat

Wiosną rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez ARiMR.

—  09 kwietnia 2021

Komunikat Rady Gminy do Mieszkańców

Na oficjalny wniosek Rady Gminy zamieszczamy poniższe informacje dla mieszkańców.

—  09 kwietnia 2021

Urząd pozostaje zamknięty

Ze względu na dobro mieszkańców, przeciwdziałając rozprzestrzenianiu się koronawirusa Urząd Gminy w Baranowie zawiadamia, że od dnia 22 marca do 19 kwietnia przechodzi w tryb pracy zamkniętej w związku z czym interesanci nie będą wpuszczani do budynku.