A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  27 lipca 2023

Mazowsze dla zwierząt

W urzędzie gminy i na stronie urzędu, możliwy jest już do pobrania wniosek o dofinansowanie w wysokości 50% do zabiegów sterylizacji i kastracji zwierząt, także właścicielskich ! Zachęcamy do skorzystania!  Najistotniejszym działaniem zapobiegającym bezdomności zwierząt jest ich sterylizacja i kastracja, mające na celu ograniczenie rozrodu oraz znakowanie, umożliwiające identyfikację zwierzęcia w sytuacji zaginięcia. Zadanie będzie realizowane do […]

W urzędzie gminy i na stronie urzędu, możliwy jest już do pobrania wniosek o dofinansowanie w wysokości 50% do zabiegów sterylizacji i kastracji zwierząt, także właścicielskich !

Zachęcamy do skorzystania! 

Najistotniejszym działaniem zapobiegającym bezdomności zwierząt jest ich sterylizacja i kastracja, mające na celu ograniczenie rozrodu oraz znakowanie, umożliwiające identyfikację zwierzęcia w sytuacji zaginięcia.

Zadanie będzie realizowane do wyczerpania budżetu, przy założeniu, że koszty będą poniesione najpóźniej do 30 września, z uwagi na konieczność rozliczenia projektu. 

Zadanie realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2023” w kwocie 10 325 zł.

Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązują wnioski o dofinansowanie w wysokości 50% kosztów zabiegu dla zwierząt

bezdomnych, które Mieszkaniec przygarnął. We wniosku należy wskazać, jak długo zwierzę się błąka i czy podjęto próby odnalezienia właściciela. Prosimy także o dołączanie zdjęcia zwierzęcia, którego dotyczy wniosek.

Przeczytaj także

—  19 czerwca 2024

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie III Sesji Rady Gminy Baranów. 26 czerwca 2024 r. godz. 16:00 OSP Baranów

—  19 czerwca 2024

Odkrywamy nasze dziedzictwo – V edycja konkursu fotograficznego

Celem tegorocznej edycji konkursu jest rozbudzenie wnikliwego oka fotografów i fotografek w poszukiwaniu elementów przestrzeni budujących tożsamość miast, miasteczek i wsi naszego regionu. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na kompozycję: placów, ulic, parków, alei, dróg, a także wartości naszego lokalnego krajobrazu.

—  19 czerwca 2024

„Odkrywamy talenty” na Mazowszu. Kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami

Rusza kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnością „Odkrywamy Talenty”. Z okazji jubileuszu 25-lecia Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmi: „Mazowsze w moim sercu, talent w moich rękach”. Jest to doskonała okazja, by pokazać nasz region w sztuce.