—  20 lutego 2024

Mazowsze dla Straży – OSP edycja 2024

W dniu 6 lutego Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej na realizację zadań udzielenia gminom pomocy finansowej w ramach zadania „OSP-edycja 2024”. OSP Kaski otrzymało wsparcie finansowe na zakup wyposażenia: Kwota dofinansowania 20.000 zł. Czekamy na umowę i po jej podpisaniu będziemy Państwa informować o szczegółach!

OSP Kaski otrzymało wsparcie finansowe na zakup wyposażenia:

1. Drabina ratownicza – potrzebna w sytuacjach, w których konieczne jest dotarcie do trudno dostępnych miejsc (wyższe kondygnacje, dachy płonących budynków, drzewa)
  2. Ubrania specjalne i rękawice bojowe – stanowią fundamentalny element wyposażenia strażaków, skuteczna ochrona przed zagrożeniem podczas akcji gaśniczych
  3. Opryskiwacz spalinowy – niezbędny w sytuacjach, w których jest ograniczony dostęp do wody lub niemożliwy

Kwota dofinansowania 20.000 zł.

Czekamy na umowę i po jej podpisaniu będziemy Państwa informować o szczegółach!

—  16 kwietnia 2024

„Moje serce to jest muzyk…”

Szkoła Muzyczna w Kaskach. PSM I i II st. w Żyrardowie – Filia w Kaskach zaprasza na rekrutację!
Nie zwlekaj! To jest Twój czas, aby rozpocząć swoją muzyczną przygodę. Dołącz do szkoły muzycznej i odkryj swoje prawdziwe talenty muzyczne.
Zapisy do 30.04.2024 r.

—  16 kwietnia 2024

Konkurs Działaj Lokalnie

Stowarzyszenie Europa i My po raz 19 zaprasza do udziału w konkursie Działaj Lokalnie. Pula środków na dotacje wynosi 55 000zł. Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna może aplikować o grant w wysokości do 6000 zł. Wnioski można składać do 13 maja 2024.