A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  29 kwietnia 2024

Mazowsze dla sportu – wsparcie na modernizację boiska w Cegłowie

Mazowsze dla sportu – prawie 100 tys. dla Gminy Baranów!!!
Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Kazimierza Szymańskiego, podpisała umowę na łączną wartość 98 142,00 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację boiska w Cegłowie.

Regiony warszawski zachodni i żyrardowski ze wsparciem sejmiku

Radni województwa mazowieckiego przeznaczyli ponad 5,3 mln zł na inwestycje sportowe w regionie warszawskim zachodnim, działania edukacyjne z zakresu zdrowia psychicznego w powiatach warszawskim zachodnim, pruszkowskim i nowodworskim i rewitalizację miejsc pamięci w powiatach sochaczewskim i grójeckim. Umowy z beneficjentami podpisał marszałek Adam Struzik.

W tym roku samorząd województwa realizuje 22 autorskie zadania i programy wsparcia, w ramach których gminy i powiaty mogą otrzymać dofinansowanie na wykonanie inwestycji ważnych dla rozwoju lokalnych społeczności.

– Ponad miliard złotych na programy wsparcia w 2024 roku. To rekordowa kwota, którą samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na projekty i inicjatywy istotne z punktu widzenia lokalnych społeczności naszego regionu. Środki, które przekazujemy tym razem, pomogą m.in. w realizacji inwestycji sportowych i utworzeniu oraz remontach miejsc pamięci narodowej – mówi marszałek Adam Struzik.

Prawie 5 mln zł na boiska i hale sportowe

Od lat sejmik Mazowsza dofinansowuje obiekty sportowe w całym regionie. W tym roku w ramach programu „Mazowsze dla sportu” prawie 5 mln zł trafi do powiatów grodziskiego, piaseczyńskiego, nowodworskiego, pruszkowskiego i warszawskiego zachodniego. Dofinansowane projekty to m.in. modernizacja boiska w m. Cegłów, gm. Baranów – etap II, otrzymana wartość w kwocie 98 142,00 zł.

Przeczytaj także

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.