—  23 czerwca 2020

Materiał siewny 2020: finał naboru wniosków

W czwartek, 25 czerwca, upływa termin naboru wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany
za 2020 rok.

Rolnikom, którzy chcą skorzystać z tego rodzaju wsparcia, zostało już niewiele czasu
na złożenie dokumentów w biurach powiatowych ARiMR.Można je także przekazać
za pośrednictwem platformy ePUAP, przesłać na elektroniczną skrzynkę podawczą lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową.

O dopłaty mogą się ubiegać rolnicy, którzy zużywają do siewu lub sadzenia materiał siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany i posiadają działki rolne, na których uprawia się gatunki roślin objęte dopłatami o łącznej powierzchni nie mniejszej niż 1 ha.

Dofinansowanie można uzyskać do następujących gatunków roślin uprawnych:
– zboża: jęczmień, owies (nagi, szorstki, zwyczajny), pszenica (twarda, zwyczajna), pszenżyto, żyto;
– rośliny strączkowe: bobik, groch siewny (odmiany roślin rolniczych), łubin (biały, wąskolistny, żółty), soja, wyka siewna;
– ziemniak.

Limit pomocy dla jednego producenta rolnego wynosi 20 000 euro w okresie trzech lat podatkowych, przy czym jeśli jest on powiązany osobowo lub kapitałowo z innym podmiotem, to limit ten dotyczy „jednego przedsiębiorstwa”. Do 23 czerwca 2020 r. w ARiMR zarejestrowano ponad 29 tys. wniosków o dopłaty do zużytego materiału siewnego.

—  10 lipca 2020

Dotacja do 5 tyś. zł na zakup zbiornika na deszczówkę

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłasza nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego „Moja Woda” na lata 2020-2024

—  09 lipca 2020

Utylizacja azbestu dla mieszkańców.

Przypominamy, że mieszkańcy gminy planujący lub posiadający już zdemontowany azbest np. z dachu mogą zgłaszać go do obioru przez cały rok.

—  08 lipca 2020

Weź udział w bitwie!

Wybory – święto demokracji. Dzień, który daje każdemu z nas prawo wyrażenia swojego indywidualnego zdania. Tego dnia mamy realny wpływ na to co się dzieje w naszej ojczyźnie.