—  04 maja 2020

„Matematyczne rozgrywki” wraz z Fundacją mBanku

28 kwietnia 2020 Fundacja mBanku wyłoniła 30 grantobiorców, którzy będą mogli skorzystać ze środków finansowych na zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wśród szczęśliwców znalazła się Szkoła Podstawowej w Baranowie, która otrzyma dotację na realizację zajęć dodatkowych „Matematyczne rozgrywki” dla uczniów kl. 4 – 8.

Celem zajęć jest pobudzenie aktywności uczniów. Zwiększenie zainteresowania matematyką oraz naukami ścisłymi. Uświadomienie uczniom potrzeby samodoskonalenia. Pokazanie mechanizmów korzystania z wiedzy matematycznej w życiu codziennym. Budzenie odpowiedzialności uczniów za finanse i ekonomię w domu.

W projekcie wezmą udział chętni uczniowie z klas 4-8, którzy podzieleni zostaną na 4 grupy wiekowe biorące udział w zajęciach. 2 godz. zajęć są przeznaczone dla 2 grup. Zajęcia realizowane będą od września 2020 roku.

Rezultaty będą publikowane na stronie internetowej szkoły, w biuletynie gminnym, na stronie Urzędu Gminy Baranów oraz na stronach na Facebooku, dzięki temu pokażemy, że nawet niewielka wiejska szkoła może stawiać na wszechstronny rozwój ucznia, wykorzystując środki zewnętrzne. Przełamiemy w ten sposób stereotyp, że dzieci ze wsi nie interesuje nauka i nie myślą o samorozwoju. Mamy nadzieję, że to zaktywizuje niewielkie szkoły do podejmowania działań na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży.

Aneta Krasińska

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie

—  16 kwietnia 2021

Konkurs Plastyczny „Moja Baranowska Ziemia”

Wójt Gminy Baranów zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Baranów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Prace konkursowe powinny przedstawiać to jak dbamy LUB możemy zadbać o środowisko naturalne w naszej gminie.

—  16 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

—  14 kwietnia 2021

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2021 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.