A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  11 listopada 2023

Marsz Niepodległości w Gminie Baranów

Cześć Ich Pamięci, bo polegli za wolną Polskę!

11 listopada odbył się wyjątkowy wspólny przemarsz niepodległościowy w miejscowości Kaski, w którym wzięli udział nie tylko mieszkańcy, ale przedstawiciele Urzędu Gminy w Baranowie na czele z Panią Wójt Agatą Trzop-Szczypiorską, Ochotnicza Straż Pożarna Kaski z Panią Prezes Krystyną Krzemińską, Proboszcz Parafii Kaski Ks. Krzysztof Bańkowski, Radni, Sołtysi, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kask i Okolic, oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kaskach. O godz. 12:00 wspólnie wszyscy odśpiewali Hymn Polski, a następnie w miejscach pamiątkowych zostały złożone kwiaty, ku pamięci i oddaniem hołdu tym którzy poświęcili życie za wolność ojczyzny.

Cześć Ich Pamięci, bo polegli za wolną Polskę!

Wspólny przemarsz niepodległościowy stał się symbolicznym wyrazem jedności i społeczności, czasem złączenia się w duchu patriotyzmu i szacunku dla historii.

Przeczytaj także

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.