A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  17 kwietnia 2024

„Magia regionalnych opowieści”

5 kwietnia 2024 roku odbyło się rozstrzygnięcie II edycji Konkursu Literackiego na Opowiadanie „Magia regionalnych opowieści”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Bożej Woli.

5 kwietnia 2024 roku odbyło się rozstrzygnięcie II edycji Konkursu Literackiego na Opowiadanie „Magia regionalnych opowieści”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Bożej Woli. Został on uwzględniony przez Kuratorium Oświaty na liście zawodów wiedzy i można go wpisać jako szczególne osiągnięcie na świadectwie szkolnym.

Na uroczystym rozdaniu nagród była obecna pani wójt Agata Trzop-Szczypiorska, która objęła konkurs honorowym patronatem. Wśród gości byli również pani Bożena Stegienko – dyrektor Biblioteki Publicznej w Baranowie oraz pani Anna Sadoś – dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaskach, nauczyciele poloniści, rodzice i przede wszystkim uczestnicy. Każdy, kto wziął udział w konkursie, otrzymał dyplom, książkę z puli nagród przesłanych przez wydawnictwo ZNAK oraz drobny upominek. Najlepsi dostali dodatkowo karty podarunkowe ufundowane przez Gminę Baranów. 

Prace zostały napisane na bardzo wysokim poziomie literackim, historie były wciągające i czytało się je z przyjemnością. Uczniowie wykazali się pomysłowością i ciekawie wpletli losy lokalnych postaci historycznych w tok wydarzeń. 

Najlepszą pracą w kategorii klas VII-VIII było opowiadanie Matyldy Łukasik-Muchy z naszej szkoły, a w kategorii klas IV-VI zwyciężył tekst Mai Pietraszek ze szkoły w Golach.

Gratulujemy i już teraz zachęcamy do udziału w III edycji konkursu w przyszłym roku.

Przeczytaj także

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.