—  21 grudnia 2022

KONKURS ŚWIĄTECZNY „NAJWIĘKSZY EKO STROIK 2022” rozstrzygnięty!

20 grudnia komisja konkursowa odwiedziła szkoły w związku z ogłoszonym konkursem na największy Eko stroik celem przeprowadzenia oficjalnego pomiaru wielkości stroika. Stroiki można było wykonać dowolną techniką i oczywiście własnoręcznie.

Stroiki miały być Eko, a więc wykonane były z materiałów naturalnych oraz takich poddanych recyklingowi.

Wielkość stroików rozstrzygana była za pomocą specjalnego wzoru uwzględniający zarówno długość/obwód jak i wysokość stroika.

Wyniki prezentują się w następujący sposób:

• Największy stroik wykonała Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kaskach. Obwód stroika wynosił 2050 cm, a jego wysokość to aż 317 cm
  • Najdłuższy stroik wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Golach bo o długości aż 1530 cm, a w najwyższym miejscu mierzył 45 cm,
  • Stroik Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie imponował złożonością oraz artystycznym sposobem wykonania, z wymiarami 525cm długości i 130 cm wysokości

W związku z tak różnym i kreatywnym podejściem do tematu komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkie trzy biorące udział w konkursie Szkoły.

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego nie wzięła udziału w konkursie, ale tylko dla tego, że w tym czasie przeprowadzała własną akcję budowy karmników, która pochłonęła szkołę bez reszty. Komisja konkursowa miała okazję podziwiać budowle dla ptaków będące wręcz sztuką użytkową.

Wszystkim biorącym udział w zabawie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. Nagrody zostaną w najbliższych dniach dostarczone do szkół.

A wszystkim, którzy chcieli by pomagać ptakom w czasie zimy przedstawiamy poradnik stworzony przez Lasy Państwowe

Opracowanie: Lasy Państwowe
Projekt Graficzny: Polska Grupa Infograficzna
Źródło: https://www.facebook.com/nadlesnictwosierakow/photos/pb.100069043635635.-2207520000./1589286727943871/?type=3

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie III Sesji Rady Gminy Baranów. 26 czerwca 2024 r. godz. 16:00 OSP Baranów

Odkrywamy nasze dziedzictwo – V edycja konkursu fotograficznego

Celem tegorocznej edycji konkursu jest rozbudzenie wnikliwego oka fotografów i fotografek w poszukiwaniu elementów przestrzeni budujących tożsamość miast, miasteczek i wsi naszego regionu. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na kompozycję: placów, ulic, parków, alei, dróg, a także wartości naszego lokalnego krajobrazu.

—  19 czerwca 2024

„Odkrywamy talenty” na Mazowszu. Kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami

Rusza kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnością „Odkrywamy Talenty”. Z okazji jubileuszu 25-lecia Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmi: „Mazowsze w moim sercu, talent w moich rękach”. Jest to doskonała okazja, by pokazać nasz region w sztuce.