A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  21 grudnia 2022

KONKURS ŚWIĄTECZNY „NAJWIĘKSZY EKO STROIK 2022” rozstrzygnięty!

20 grudnia komisja konkursowa odwiedziła szkoły w związku z ogłoszonym konkursem na największy Eko stroik celem przeprowadzenia oficjalnego pomiaru wielkości stroika. Stroiki można było wykonać dowolną techniką i oczywiście własnoręcznie.

Stroiki miały być Eko, a więc wykonane były z materiałów naturalnych oraz takich poddanych recyklingowi.

Wielkość stroików rozstrzygana była za pomocą specjalnego wzoru uwzględniający zarówno długość/obwód jak i wysokość stroika.

Wyniki prezentują się w następujący sposób:

  • Największy stroik wykonała Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kaskach. Obwód stroika wynosił 2050 cm, a jego wysokość to aż 317 cm
  • Najdłuższy stroik wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Golach bo o długości aż 1530 cm, a w najwyższym miejscu mierzył 45 cm,
  • Stroik Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie imponował złożonością oraz artystycznym sposobem wykonania, z wymiarami 525cm długości i 130 cm wysokości

W związku z tak różnym i kreatywnym podejściem do tematu komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkie trzy biorące udział w konkursie Szkoły.

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego nie wzięła udziału w konkursie, ale tylko dla tego, że w tym czasie przeprowadzała własną akcję budowy karmników, która pochłonęła szkołę bez reszty. Komisja konkursowa miała okazję podziwiać budowle dla ptaków będące wręcz sztuką użytkową.

Wszystkim biorącym udział w zabawie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. Nagrody zostaną w najbliższych dniach dostarczone do szkół.

A wszystkim, którzy chcieli by pomagać ptakom w czasie zimy przedstawiamy poradnik stworzony przez Lasy Państwowe

Opracowanie: Lasy Państwowe
Projekt Graficzny: Polska Grupa Infograficzna
Źródło: https://www.facebook.com/nadlesnictwosierakow/photos/pb.100069043635635.-2207520000./1589286727943871/?type=3

Przeczytaj także

—  21 marca 2023

Komunikat Lekarza Weterynarii

Urząd Gminy w Baranowie, na podstawie informacji od Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii przekazuje, że w dniach 25 marca do 16 kwietnia 2023 r. w województwie mazowieckim planowana jest akcja szczepień ochronnych lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. W załączeniu szczegóły.

—  20 marca 2023

Wypowiedzenie umowy na dostarczanie wody w przypadku sprzedaży nieruchomości.

Jeśli sprzedałeś swoją nieruchomość, na której jest przyłącze wodociągowe – konieczne jest złożenie wniosku o rozwiązanie umowy na dostarczanie wody i demontaż wodomierza (demontaż w przypadku, gdy umowa nie jest przepisywana na nowego właściciela).

—  20 marca 2023

Nie kupuj! Przygarnij!

Planujesz zakup psa lub kota? Zachęcamy do tego, by zamiast zakupów zwierzęcia zaplanować wizytę w schronisku, gdzie czekają porzucone lub zagubione czworonogi.
W tym roku Gmina Baranów rozpoczęła współpracę ze schroniskiem w Łowiczu – o szczegółach działalności schroniska można poczytać na stronie www.animalsos.pl oraz na facebook’u: Stowarzyszenie Animal Sos – Centrum Adopcyjne Schroniska Psiakowo i Spółka. Zachęcamy do obserwowania! Jeden z odłowionych z naszego terenu psów – biały Puszek – został już adoptowany!
Niestety w lutym i na początku marca konieczne było odłowienie dwóch kolejnych psów. Obydwa zostały prawdopodobnie porzucone. Zachęcamy do zapoznania się z ich profilem – może ktoś z Państwa zdecyduje się na przygarnięcie zwierzęcia?