A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  21 grudnia 2022

KONKURS ŚWIĄTECZNY „NAJWIĘKSZY EKO STROIK 2022” rozstrzygnięty!

20 grudnia komisja konkursowa odwiedziła szkoły w związku z ogłoszonym konkursem na największy Eko stroik celem przeprowadzenia oficjalnego pomiaru wielkości stroika. Stroiki można było wykonać dowolną techniką i oczywiście własnoręcznie.

Stroiki miały być Eko, a więc wykonane były z materiałów naturalnych oraz takich poddanych recyklingowi.

Wielkość stroików rozstrzygana była za pomocą specjalnego wzoru uwzględniający zarówno długość/obwód jak i wysokość stroika.

Wyniki prezentują się w następujący sposób:

  • Największy stroik wykonała Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kaskach. Obwód stroika wynosił 2050 cm, a jego wysokość to aż 317 cm
  • Najdłuższy stroik wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Golach bo o długości aż 1530 cm, a w najwyższym miejscu mierzył 45 cm,
  • Stroik Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie imponował złożonością oraz artystycznym sposobem wykonania, z wymiarami 525cm długości i 130 cm wysokości

W związku z tak różnym i kreatywnym podejściem do tematu komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkie trzy biorące udział w konkursie Szkoły.

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego nie wzięła udziału w konkursie, ale tylko dla tego, że w tym czasie przeprowadzała własną akcję budowy karmników, która pochłonęła szkołę bez reszty. Komisja konkursowa miała okazję podziwiać budowle dla ptaków będące wręcz sztuką użytkową.

Wszystkim biorącym udział w zabawie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. Nagrody zostaną w najbliższych dniach dostarczone do szkół.

A wszystkim, którzy chcieli by pomagać ptakom w czasie zimy przedstawiamy poradnik stworzony przez Lasy Państwowe

Opracowanie: Lasy Państwowe
Projekt Graficzny: Polska Grupa Infograficzna
Źródło: https://www.facebook.com/nadlesnictwosierakow/photos/pb.100069043635635.-2207520000./1589286727943871/?type=3

Przeczytaj także

—  19 września 2023

Aktualizacja harmonogramu spotkań sołeckich w sprawie przeznaczenia środków z funduszy sołeckich

Wójt Gminy Baranów serdecznie zaprasza na zebrania wiejskie w sprawie przeznaczenia środków z funduszu sołeckiego na 2023 rok, zgodnie z przedstawionym harmonogramem.

—  21 września 2023

Komunikat Komendy Głównej Policji

W dniach 25.09 – 30.09 policja planuje przeprowadzić ćwiczenia. Jednocześnie Komenda Główna Policji informuje, że w tym czasie będą mogły być wykorzystywane drony, a ćwiczenia za zgodą CPK będą również prowadzone przy udziale PSP z Grodziska Mazowieckiego, któremu podlega ten teren.  Ćwiczenia będą prowadzone w godzinach 9.30-21.30 w zależności od potrzeb szkoleniowych i możliwości realizacji […]

—  21 września 2023

Podziękowanie dla Feniks Recykling Sp. z o.o.

W dniu 14.09 gościliśmy właściciela firmy Feniks Recykling Sp. z o.o. Pana Andrzeja Kopeć. Wizyta ta była nie tylko miłym spotkaniem, ale również okazją do podziękowania za długoletnie wsparcie jakie jest udzielane na terenie naszej Gminy.