—  16 grudnia 2021

KONKURS ŚWIĄTECZNY „NAJDŁUŻSZY ŁAŃCUCH CHOINKOWY 2021” rozstrzygnięty!

16 grudnia 2021r. w czwartek komisja konkursowa w składzie: p. Jarosław Przepiórkowski, p. Robert Błaszczyk i p. Marcin Skowronek wyruszyła do szkół i przedszkola na oficjalny pomiar łańcuchów choinkowych.

Łańcuch można było wykonać dowolną techniką i oczywiście własnoręcznie, a każda placówka mogła wykonać tylko jeden łańcuch. Ale najważniejszym i jedynym kryterium była oczywiście długość łańcucha.

Łączna długość zmierzonych łańcuchów wyniosła 2854 m, czyli niecałe 3 km.

Najdłuższy łańcuch wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kaskach bo aż 1508 m.

Następne wykazały się przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Cegłowie, które stanęły na wysokości zadania i wykonały 508 m łańcucha.

Kolejni byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie, którzy wykonali 323 m., uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Golach z 290m i Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Bożej Woli z 225 m łańcucha.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. Nagrody zostaną w najbliższych dniach dostarczone do wszystkich szkół i przedszkola.

Stowarzyszenie LGD Ziemia Chełmońskiego objęło konkurs swoim patronatem. Dziękujemy za współpracę.

—  27 listopada 2022

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie Sesji Rady Gminy Baranów.

—  19 listopada 2022

,,Pracuj bezpiecznie” Szkolenie dla rolników

Placówka Terenowa KRUS w Żyrardowie zaprasza wszystkich rolników domowników oraz sołtysów z gmin powiatu żyrardowskiego i grodziskiego do udziału w szkoleniu z wiedzy BHP podczas pracy rolniczej pod nazwą ,,Pracuj bezpiecznie” Szkolenie w dniu 23 listopada 2022 godz. 10:00 Sala konferencyjna PT KRUS w Żyrardowie ul. Okrzei 58. Na zakończenie szkolenia Konkurs testowy z atrakcyjnymi […]

—  18 listopada 2022

X Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Baranów

Zapraszamy kibiców piłki nożnej 20 listopada od godziny 9:20 na boisko ORLIK przy szkole w Baranowie.