A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  05 kwietnia 2023

Konkurs dla miłośników fotografii kulinarnej

Lubisz robić zdjęcia i inspirują cię specjały kuchni naszego regionu? Weź udział w Mazowieckim Konkursie Fotografii Kulinarnej! Warto się zgłaszać, bo do wygrania jest aż 20 tys. zł. Nabór trwa do 20 kwietnia.

Po Konkursie o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego, w którym są nagradzane produkty charakterystyczne dla naszego regionu, przyszedł czas na rywalizację skierowaną do miłośników fotografowania kulinariów! Wśród amatorów fotografii są z pewnością również pasjonaci kuchni regionalnej, dla których konkurs może być twórczą zabawą i okazją do eksperymentowania ze smakiem, światłem i kompozycją. A produkty z Mazowsza bez wątpienia mogą być źródłem inspiracji. Mazurek Chopina, rejbak kurpiowski, sójka pogorzelska, pieróg zdziechowski, gruduskie szaraki czy miód nadbużański – te i inne specjały mogą być „bohaterem” nadesłanych zdjęć.

Do wzięcia udziału w konkursie zachęca członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Nadesłano 139 fotografii, spośród których nagrodzono 19 prac, a kolejnych 9 otrzymało wyróżnienie. Chcemy w ten sposób popularyzować wśród Mazowszan tradycje kulinarne naszego regionu oraz specjały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych.

Konkurs jest skierowany zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów, którzy mogą zgłosić dowolną liczbę fotografii. Prace są przyjmowane w dwóch kategoriach: „Lista produktów tradycyjnych” i „Produkty nagrodzone Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego”.

Zdjęcia wraz z wypełnionym formularzem konkursowym należy wysyłać mailowo na adres: fotografiakulinarna@mazovia.pl. Szczegółowe informacje można uzyskać w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich pod nr tel. (22) 597 91 40.

Marta Milewska

Rzeczniczka Prasowa

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974

e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Przeczytaj także

—  01 grudnia 2023

Maja Kuran i kolejny złoty medal w boksie

Międzynarodowy Puchar Polski U-15 w Boksie

—  01 grudnia 2023

PERŁY MAZOWSZA

Ruszyły zapisy do VIII edycji wyjątkowego plebiscytu Perły Mazowsza, w którym to mieszkańcy wybierają wyjątkowych przedsiębiorców, instytucje, wydarzenia i ludzi sportu oraz kultury.

—  01 grudnia 2023

Nasi Sportowcy oraz Młodzieżowa Rada Gminy Baranów

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”