A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  05 kwietnia 2023

Konkurs dla miłośników fotografii kulinarnej

Lubisz robić zdjęcia i inspirują cię specjały kuchni naszego regionu? Weź udział w Mazowieckim Konkursie Fotografii Kulinarnej! Warto się zgłaszać, bo do wygrania jest aż 20 tys. zł. Nabór trwa do 20 kwietnia.

Po Konkursie o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego, w którym są nagradzane produkty charakterystyczne dla naszego regionu, przyszedł czas na rywalizację skierowaną do miłośników fotografowania kulinariów! Wśród amatorów fotografii są z pewnością również pasjonaci kuchni regionalnej, dla których konkurs może być twórczą zabawą i okazją do eksperymentowania ze smakiem, światłem i kompozycją. A produkty z Mazowsza bez wątpienia mogą być źródłem inspiracji. Mazurek Chopina, rejbak kurpiowski, sójka pogorzelska, pieróg zdziechowski, gruduskie szaraki czy miód nadbużański – te i inne specjały mogą być „bohaterem” nadesłanych zdjęć.

Do wzięcia udziału w konkursie zachęca członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Nadesłano 139 fotografii, spośród których nagrodzono 19 prac, a kolejnych 9 otrzymało wyróżnienie. Chcemy w ten sposób popularyzować wśród Mazowszan tradycje kulinarne naszego regionu oraz specjały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych.

Konkurs jest skierowany zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów, którzy mogą zgłosić dowolną liczbę fotografii. Prace są przyjmowane w dwóch kategoriach: „Lista produktów tradycyjnych” i „Produkty nagrodzone Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego”.

Zdjęcia wraz z wypełnionym formularzem konkursowym należy wysyłać mailowo na adres: fotografiakulinarna@mazovia.pl. Szczegółowe informacje można uzyskać w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich pod nr tel. (22) 597 91 40.

Marta Milewska

Rzeczniczka Prasowa

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974

e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Przeczytaj także

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.