—  18 czerwca 2021

Konkurs ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” rozstrzygnięty

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego każdego roku gromadzi liczne grono uczestników.

Jest to efekt promowania wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa oraz popularyzowanie ,,Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzyć dzieciom poniżej 16 lat”.

Placówka Terenowa KRUS w Żyrardowie po raz kolejny jest współorganizatorem tej  edukacyjnej zabawy na etapie gminnym. W tegorocznym konkursie udział  swój zgłosiło  20 szkół z terenu powiatu żyrardowskiego oraz grodziskiego nadesłano 185 prac uczniów. Powołana przez Dyrektora OR KRUS Warszawa Komisja Konkursowa oceniała nadesłane prace dzieci spełniające  wymogi formalne według regulaminowych kryteriów, przyznając im punkty: za trafne przedstawienie i zgodność z tematyką konkursu, za oryginalność i pomysłowość oraz walory plastyczne.

Uczestnikami konkursu mogli być uczniowie szkół podstawowych z terenu Oddziału Regionalnego w Warszawie w następujących kategoriach wiekowych :

I grupa – klasy 0 – III szkoły podstawowej;

II grupa – klasy IV – VIII szkoły podstawowej

W pierwszej grupie wiekowej nagrodzono:

I miejsce – Maja Bućko uczennica klasy ,, 0”,  Szkoła Podstawowa w  Baranowie

II miejsceLena Solińska uczennica klasy ,,0”, Szkoła Podstawowa w Baranowie

III miejsce –Magdalena Szymańska uczennica klasy ,,0”, Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

W drugiej grupie wiekowej nagrodzono:

I miejsce-Kamil Ziąbski uczeń klasy VII, Szkoła Podstawowa w Kaskach

II miejsce-Jakub Kwiatkowski uczeń klasy VI Szkoła Podstawowa w Michałowie

III miejsce-Bartłomiej Zając uczeń klasy VII Szkoła Podstawowa w Baranowie

Wyróżnienia otrzymali:

Zofia Fałkowska uczennica klasy III, Szkoła Podstawowa w Baranowie

Eliza Kociszewska  uczennica klasy VI, Szkoła Podstawowa w Puszczy Mariańskiej

Karlina Matusiak uczennica klasy VI , Szkoła Podstawowa w Baranowie

Katarzyna Antolak uczennica klasy IV, Szkoła Podstawowa w Kaskach.

Kierownik PT KRUS w Żyrardowie przyznała 5 nagród specjalnych:

Eliza Wieloch uczennica klasy IV Szkoła Podstawowa w Puszczy Mar.

Oliwa Jarosz uczennica klasy VII Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

Wojciech Szymański uczeń klasy II Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

Weronika Lipińska uczennica klasy II Szkoła Podstawowa we Wręczy

Julia Ludwiczak uczennica klasy VI Szkoła Podstawowa w Golach.

Dziękuję za zaangażowanie wszystkim, którzy przyczynili się do udziału tak licznej grupy dzieci w tym konkursie.

—  27 lutego 2024

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie Sesji Rady Gminy Baranów.

—  23 lutego 2024

Rozpoczął się nabór wniosków o pomoc dla producentów kukurydzy

Informujemy o rozpoczęciu naboru wniosków o pomoc dla producentów kukurydzy. Wnioski o pomoc można składać do 29 lutego 2024 r. w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) na formularzu udostępnionym na stronie Agencji.

—  23 lutego 2024

PERŁY MAZOWSZA – poznajcie laureatów z naszej gminy

Perła Przedsiębiorczości 2023 – Grow&Flow Aleksandra Sadura
Perła Kultury 2023 – 100-lecie powstania Szkoły Podstawowej – Wiwat Rodzina! Piknik Rodzinny, nagrodę odebrał Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie Pan Piotr Piórkowski