A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  18 czerwca 2021

Konkurs ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” rozstrzygnięty

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego każdego roku gromadzi liczne grono uczestników.

Jest to efekt promowania wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa oraz popularyzowanie ,,Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzyć dzieciom poniżej 16 lat”.

Placówka Terenowa KRUS w Żyrardowie po raz kolejny jest współorganizatorem tej  edukacyjnej zabawy na etapie gminnym. W tegorocznym konkursie udział  swój zgłosiło  20 szkół z terenu powiatu żyrardowskiego oraz grodziskiego nadesłano 185 prac uczniów. Powołana przez Dyrektora OR KRUS Warszawa Komisja Konkursowa oceniała nadesłane prace dzieci spełniające  wymogi formalne według regulaminowych kryteriów, przyznając im punkty: za trafne przedstawienie i zgodność z tematyką konkursu, za oryginalność i pomysłowość oraz walory plastyczne.

Uczestnikami konkursu mogli być uczniowie szkół podstawowych z terenu Oddziału Regionalnego w Warszawie w następujących kategoriach wiekowych :

I grupa – klasy 0 – III szkoły podstawowej;

II grupa – klasy IV – VIII szkoły podstawowej

W pierwszej grupie wiekowej nagrodzono:

 I miejsce – Maja Bućko uczennica klasy ,, 0”,  Szkoła Podstawowa w  Baranowie 

II miejsceLena Solińska uczennica klasy ,,0”, Szkoła Podstawowa w Baranowie 

III miejsce –Magdalena Szymańska uczennica klasy ,,0”, Szkoła Podstawowa w Miedniewicach 

W drugiej grupie wiekowej nagrodzono:

I miejsce-Kamil Ziąbski uczeń klasy VII, Szkoła Podstawowa w Kaskach

II miejsce-Jakub Kwiatkowski uczeń klasy VI Szkoła Podstawowa w Michałowie

III miejsce-Bartłomiej Zając uczeń klasy VII Szkoła Podstawowa w Baranowie

Wyróżnienia otrzymali:

Zofia Fałkowska uczennica klasy III, Szkoła Podstawowa w Baranowie

Eliza Kociszewska  uczennica klasy VI, Szkoła Podstawowa w Puszczy Mariańskiej

Karlina Matusiak uczennica klasy VI , Szkoła Podstawowa w Baranowie

Katarzyna Antolak uczennica klasy IV, Szkoła Podstawowa w Kaskach.

Kierownik PT KRUS w Żyrardowie przyznała 5 nagród specjalnych:

Eliza Wieloch uczennica klasy IV Szkoła Podstawowa w Puszczy Mar.

Oliwa Jarosz uczennica klasy VII Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

Wojciech Szymański uczeń klasy II Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

Weronika Lipińska uczennica klasy II Szkoła Podstawowa we Wręczy

Julia Ludwiczak uczennica klasy VI Szkoła Podstawowa w Golach.

Dziękuję za zaangażowanie wszystkim, którzy przyczynili się do udziału tak licznej grupy dzieci w tym konkursie.

Przeczytaj także

—  01 grudnia 2022

Romanki 2022 – I edycja

Podczas gali poznamy laureatów w kategorii: AMBASADOR ŚRODOWISKA LOKALNEGO OSOBOWOŚĆ ROKU SENIOR ROKU FIRMA WIELKIEGO SERCA SUPER RODZIC Zapraszamy!

—  30 listopada 2022

Dodatek elektryczny

informuje, iż od 01 grudnia 2022 roku do 01 lutego 2023 roku można składać wnioski o dodatek elektryczny. Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w przypadku gdy główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią elektryczną lub pompą ciepła, i źródło to zostało wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków do dnia 11 sierpnia 2022 r., […]

—  30 listopada 2022

Laureaci szkolenia KRUS – „Pracuj bezpiecznie”

W dniu 23 listopada bieżącego roku  Placówka Terenowa  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Żyrardowie była organizatorem szkolenia z konkursem  pn ,, Pracuj bezpiecznie”  dla rolników ,domowników i sołtysów z  gmin powiatu żyrardowskiego i grodziskiego podległym bezpośredniej obsłudze przez placówkę w Żyrardowie. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej w budynku KRUS w Żyrardowie przy u. Okrzei […]