A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  12 stycznia 2024

Koncert Kolęd

„W marzeniach widzę znów święta” i tak dzieci uczęszczające do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. I.J. Paderewskiego w Żyrardowie z Filią w Kaskach, oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kaski, przenieśli nas w świąteczny nastrój.

W dniu 12.01.2024r. w OSP Kaski odbył się niepowtarzalny koncert. Dlaczego niepowtarzalny? Bo wykonawcami tego wieczoru były niezwykle uzdolnione dzieci z terenu naszej gminy, uczęszczające do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. I.J. Paderewskiego w Żyrardowie z Filią w Kaskach.

Nasi artyści pokazali swoje talenty przygrywając na instrumentach takich jak: trąbka, klarnet, flet, czy waltornia. Poznajcie wykonawców tego pięknego koncertu: Nikola Szymańczak, Hanna Kaczorowska, Dorota Włodarska, Nikola Błaszkiewicz, Wojciech Wielgos, Franciszek Olszewski, Julian Paduch, Franciszek Konarski, Szymon Inglot, Jan Florczak, Weronika Łasica, Lena Gadzińska, Łucja Pokraśniewicz, Abigaile Mamica, Olga Rubak, Karol Goryszewski, Antonina Kopyść, Marek Seliga, Kazimierz Rydzewski, Filip Seliga.

Koncert nie mógłby się odbyć bez osób które uczą dzieci w szkole muzycznej, i przygotowali ich do podzielenia się talentem, a są to: Anna Nikiciuk, Małgorzata Herrera-Szydłowska, Łukasz Malina, Tomasz Mocała, Daniel Piotrowski, Tadeusz Woliński.

Akompaniament: Halina Gut

Pięknym występom przysłuchiwała się nasza Pani Wójt Agata Trzop-Szczypiorska oraz Radny Gminy Baranów Jarosław Wiązowski.

Po części artystycznej dzieci przyszedł czas na pokazanie aranżacji kolęd w wykonaniu perły naszej gminy – Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Kaski, której dyrygentem jest Tomasz Kirszling, a solistką Marta Replińska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim występującym. Trzymamy kciuki abyście rozwijali swoje umiejętności każdego dnia, a miłość do muzyki przechodziła w pasję z której będziecie dumni.

Poniżej krótka fotorelacja z tego wyjątkowego wieczoru.

Przeczytaj także

—  19 czerwca 2024

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie III Sesji Rady Gminy Baranów. 26 czerwca 2024 r. godz. 16:00 OSP Baranów

—  19 czerwca 2024

Odkrywamy nasze dziedzictwo – V edycja konkursu fotograficznego

Celem tegorocznej edycji konkursu jest rozbudzenie wnikliwego oka fotografów i fotografek w poszukiwaniu elementów przestrzeni budujących tożsamość miast, miasteczek i wsi naszego regionu. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na kompozycję: placów, ulic, parków, alei, dróg, a także wartości naszego lokalnego krajobrazu.

—  19 czerwca 2024

„Odkrywamy talenty” na Mazowszu. Kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami

Rusza kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnością „Odkrywamy Talenty”. Z okazji jubileuszu 25-lecia Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmi: „Mazowsze w moim sercu, talent w moich rękach”. Jest to doskonała okazja, by pokazać nasz region w sztuce.