—  12 kwietnia 2024

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy….

Od 2018 roku ( w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości) Szkoła w Bożej Woli bierze udział w ogólnopolskim konkursie Do Hymnu. Zadaniem uczestników jest grupowe wykonanie jednogłosowo, „a cappella” przez możliwie największą liczbę uczniów szkoły: hymnu narodowego oraz 2 pieśni hymnicznych.

Konkurs ma na celu: doskonalić przez młode pokolenie Polaków umiejętność poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Państwowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych; jak również – edukować muzycznie poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem, rozwój emisji głosu, poprawnej intonacji, pamięci muzycznej oraz interpretacji utworu muzycznego.

Konkurs wdraża do współpracy, kształtuje poczucie wartości wspólnego działania, zrzesza społeczność szkolną. Naszym działaniom zawsze towarzyszy obecność rodziców, którzy dbają o właściwy ubiór dzieci, szyją kotyliony, motywują dzieci do nauki pieśni,  śledzą wydarzenie na fb.

W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w VII edycji konkursu. Poziom zadania jest bardzo wysoki. Na razie nie udało się nam wygrać, ale zawsze próbujemy swoich sił i traktujemy to działanie jako ważne wspólne wydarzenie integrujące społeczność szkolną oraz wyraz naszego patriotyzmu.

W 2024 roku Narodowe Centrum Kultury dało nam niezwykłą szansę. Zaproponowano naszym nauczycielom udział w nagraniu wideo spotu promującego konkurs. Bez wahania podjęliśmy się tego wyzwania i w sobotę 23 marca wcieliliśmy się w nowe role. Nauczyciele stanęli przed kamerami, aby w kilku słowach zachęcić inne szkoły do udziału w tym wartościowym przedsięwzięciu.

To było niezwykłe przeżycie, które dało nam poczucie sensu w tym, co robimy oraz dostarczyło nowych wrażeń, ciekawych doświadczeń i ubogaciło każdego z nas. W filmie oprócz nauczycieli z Bożej Woli występuje też 2 nauczycieli z innej szkoły, która również zakwalifikowała się do nagrania.

Dzisiaj publikujemy link z wideo spotem. Udało się pięknie i wzruszająco. Wszystkich zapraszamy do obejrzenia, a społeczności szkół  ( z naszej gminy i całego powiatu grodziskiego) zachęcamy do udziału. Niech przy każdej szkole powiewa polska flaga biało-czerwona, a każdy uczeń zna i z dumą śpiewa 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Link do wideo:

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…..

Justyna Michta

—  29 kwietnia 2024

Mazowsze dla sportu – wsparcie na modernizację boiska w Cegłowie

Mazowsze dla sportu – prawie 100 tys. dla Gminy Baranów!!!
Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Kazimierza Szymańskiego, podpisała umowę na łączną wartość 98 142,00 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację boiska w Cegłowie.