A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  12 kwietnia 2024

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy….

Od 2018 roku ( w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości) Szkoła w Bożej Woli bierze udział w ogólnopolskim konkursie Do Hymnu. Zadaniem uczestników jest grupowe wykonanie jednogłosowo, „a cappella” przez możliwie największą liczbę uczniów szkoły: hymnu narodowego oraz 2 pieśni hymnicznych.

Od 2018 roku ( w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości) Szkoła w Bożej Woli bierze udział w ogólnopolskim konkursie Do Hymnu. Zadaniem uczestników jest grupowe wykonanie jednogłosowo, „a cappella” przez możliwie największą liczbę uczniów szkoły: hymnu narodowego oraz 2 pieśni hymnicznych.

Konkurs ma na celu: doskonalić przez młode pokolenie Polaków umiejętność poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Państwowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych; jak również – edukować muzycznie poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem, rozwój emisji głosu, poprawnej intonacji, pamięci muzycznej oraz interpretacji utworu muzycznego.

Konkurs wdraża do współpracy, kształtuje poczucie wartości wspólnego działania, zrzesza społeczność szkolną. Naszym działaniom zawsze towarzyszy obecność rodziców, którzy dbają o właściwy ubiór dzieci, szyją kotyliony, motywują dzieci do nauki pieśni,  śledzą wydarzenie na fb.

W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w VII edycji konkursu. Poziom zadania jest bardzo wysoki. Na razie nie udało się nam wygrać, ale zawsze próbujemy swoich sił i traktujemy to działanie jako ważne wspólne wydarzenie integrujące społeczność szkolną oraz wyraz naszego patriotyzmu.

W 2024 roku Narodowe Centrum Kultury dało nam niezwykłą szansę. Zaproponowano naszym nauczycielom udział w nagraniu wideo spotu promującego konkurs. Bez wahania podjęliśmy się tego wyzwania i w sobotę 23 marca wcieliliśmy się w nowe role. Nauczyciele stanęli przed kamerami, aby w kilku słowach zachęcić inne szkoły do udziału w tym wartościowym przedsięwzięciu.

To było niezwykłe przeżycie, które dało nam poczucie sensu w tym, co robimy oraz dostarczyło nowych wrażeń, ciekawych doświadczeń i ubogaciło każdego z nas. W filmie oprócz nauczycieli z Bożej Woli występuje też 2 nauczycieli z innej szkoły, która również zakwalifikowała się do nagrania.

Dzisiaj publikujemy link z wideo spotem. Udało się pięknie i wzruszająco. Wszystkich zapraszamy do obejrzenia, a społeczności szkół  ( z naszej gminy i całego powiatu grodziskiego) zachęcamy do udziału. Niech przy każdej szkole powiewa polska flaga biało-czerwona, a każdy uczeń zna i z dumą śpiewa 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Link do wideo:

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…..

Justyna Michta

Dyrektor Szkoły

Przeczytaj także

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.