A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  29 września 2023

Jak sprawdzić czy jestem na liście wyborców?

Jeśli wyborca nie ma pewności, czy znajduje się w rejestrze wyborców, może to sprawdzić przez internet lub w urzędzie. Swoje dane w CRW można sprawdzić na stronie mObywatel.gov.pl. Trzeba się tam zalogować poprzez profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną, ale można to zrobić także poprzez aplikację mObywatel.

Następnie w sekcji Twoje dane należy wybrać opcję Centralny Rejestr Wyborców i zamówić dane z rejestru. Pojawią się one na skrzynce ePUAP. Tą drogą swoje dane można sprawdzić w dowolnym momencie.

Dane można sprawdzić także w wybranym urzędzie gminy. Należy wówczas przynieść ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty, e-dowód lub paszport).

Jeśli wyborca mieszka na stałe na obszarze gminy, ale nie jest w niej zameldowany, znajdzie się w rejestrze wyborców dopiero wtedy, gdy złoży pisemny wniosek w urzędzie gminy o wpisanie do rejestru wyborców. Podobnie jest w sytuacji, w której wyborca na stałe mieszka na obszarze gminy pod innym adresem niż adres zameldowania w tej samej gminie. Jeśli chce być wpisanym do rejestru wyborców pod innym adresem (i tym samym zagłosować w innej komisji), musi złożyć odpowiedni wniosek.

Przeczytaj także

—  04 grudnia 2023

Zakończona modernizacja drogi w Stanisławowie

Zakończono długo oczekiwane prace modernizacyjne drogi w miejscowości Stanisławów.

—  01 grudnia 2023

Maja Kuran i kolejny złoty medal w boksie

Międzynarodowy Puchar Polski U-15 w Boksie

—  01 grudnia 2023

PERŁY MAZOWSZA

Ruszyły zapisy do VIII edycji wyjątkowego plebiscytu Perły Mazowsza, w którym to mieszkańcy wybierają wyjątkowych przedsiębiorców, instytucje, wydarzenia i ludzi sportu oraz kultury.