—  28 lipca 2022

Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Baranów

Wójt Gminy Baranów informuje, że w związku z przystąpieniem do realizacji „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Baranów na lata 2022-2032” od 01.08.2022 r. na terenie Gminy Baranów przeprowadzana będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest.

Inwentaryzację wyrobów zawierających azbest przeprowadzi firma EkoDialog. Osoby wykonujące pracę w terenie posiadać będą imienne upoważnienia z numerem dowodu osobistego podpisane przez Wójta Gminy Baranów.

Mieszkańców Gminy Baranów, użytkowników wyrobów zawierających azbest uprasza się o udzielenie pomocy i niezbędnych informacji wykonawcom w/w inwentaryzacji. Osoby dokonujące spisu z natury wyrobów zawierających azbest udzielą niezbędnych informacji w zakresie szkodliwości azbestu i obowiązków prawnych związanych z wykorzystywaniem tych wyrobów.

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na wejście na teren gospodarstwa, prosimy o przekazanie takiej informacji ankieterowi i udzielenie niezbędnych informacji w bezpiecznej odległości przy ogrodzeniu. Ankieterzy wyposażeni będą w szczegółowe mapy umożliwiające zlokalizowanie poszczególnych budynków.

Program usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy umożliwi pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest.

—  05 sierpnia 2022

Modernizacja dróg gminnych na terenie Gminy Baranów

W związku z modernizacja dróg na terenie gminy Baranów zostaje wprowadzona zmiana organizacji ruchu.

—  03 sierpnia 2022

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Baranów

W związku z zarządzonymi na dzień 2 października 2022 r. wyborami uzupełniającymi do Rady Gminy Baranów